Порошенко розповів, як зупинити війну на Донбасі, і коли Україна зможе вступити в НАТО і ЄС

2187

Україна проти вирішення конфлікту силою, каже президент. Київ і далі буде дотримуватися Мінських домовленостей, які визнав весь цивілізований світ. А міжнародний тиск на Росію і посилення української армії – змусять Кремль в кінці поступитися.

В цьому переконаний Порошенко, – повідомляє Сьогодні.

«У Путіна немає іншого виходу. Росія зараз платить дуже високу ціну за санкції і за свою авантюру. І за анексію Криму і за агресію в Донбасі. За оцінками агентства Блумберг Росія втратила 150 млрд доларів через агресію. Росія втратила 10 відсотків свого ВВП. Росіяни. Різко впав їх рівень життя. Росія не зможе і не буде продовжувати цю лінію. Саме тому загальна позиція світу, підтримка України і підтримка Петра Порошенка з боку керівництва США, Євросоюзу, це було продемонстровано позавчора. Під час мого візиту в Брюссель. гд е вперше керівники трьох Європейських інститутів, Європарламенту, Єврокомісії та Європейської Ради прямо напередодні саміту зробили міні-саміт з Україною і дали абсолютно чіткий меседж – українці, України, ми з вами», – заявив Порошенко.

«На моє глибоке переконання, Україна здатна отримати план дій щодо членства в НАТО до 2023 року і в плані дій щодо членства буде записано – перелік кроків і дата, як дорожня карта», – зазначив він.

Не менш болюча для українців тема – ціна на газ. Порошенко пишається – після монетизації субсидій держава не просто допомагає українцям оплачувати комунальні послуги, а й стимулює економити. А все заощаджене – витрачати на свій розсуд.

«На сьогоднішній день змінилися оптова ціна на газових ринках. Було відповідне повідомлення і українського уряду, це зробив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, і повідомлення НАК «Нафтогаз», що ситуація дозволяє не підвищувати тарифи. І я буду твердо стояти на позиції, що сьогоднішня цінова ситуація, прибутковість НАК «Нафтогаз» і підвищення ефективності – адже ми менше стали споживати газу», – зазначив він.

Влада розгорнула масштабну програму підтримки соціально незахищених верств населення, говорить Порошенко. Допомагали активніше, звичайно, в останній рік, тому що після фактично переддефолтного стану 2014 року – треба було відродити економіку. Зараз темпи зростання ВВП України вище, ніж в будь-якій країні СНД, в тому числі в Росії. Економіка зростає 3 роки поспіль. З’явилися підстави, щоб оголосити війну бідності. Її подолання Порошенко прирівнює до питань національної безпеки. А політичні опоненти, таку соціальну активність влади називає заграванням із виборцями.

«Мої опоненти не просто так формулюють, а й зареєстрували в парламенті проект постанови парламенту про заборону Порошенку, уряду, коаліції підвищувати пенсії, назвавши це підкупом. Заборонити виплачувати компенсації, заборонити монетизувати субсидії. Я хочу покаятися. Я збираюся всі п’ять років, в тому числі і менш захищені верстви населення – підкуповувати, виплачуючи їм високі соціальні виплати», – говорить Президент.

Ставити оцінку своїй роботі, каже Порошенко – не буде. Підкреслює – докладе всіх зусиль, щоб вибори пройшли чесно і їх визнав цивілізований світ.

«Буде абсолютно чітка і жорстка вимога до правоохоронних органів. Захистити вибори, зупинити екстремістів, не дати можливості пролитися крові, і хочу запевнити наших українських громадян, я, як президент, буду докладати максимум зусиль для захисту конституційних прав і свобод громадян», – заявив Порошенко.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини