Пішохідний міст, своя площа Ринок і фабрика повидла. Як зміниться Підзамче

1210

З Високого Замку на Підзамче може потекти струмок, а ринок біля станції – перетворитися на громадський простір.

Підзамче – історичний район Львова, прилеглий до залізниці та Високого Замку – поступово позбувається іміджу депресивного. На місці занепалих промзон тут постають осередки креативних індустрій, у планах – облаштування громадських просторів. Поточними планами перетворення району представники міської влади та громадянських ініціатив поділилися під час зустрічі-презентації у Zavod Republic у приміщенні заводу РЕМА.

Привокзальна площа

Ідею спорудження пішохідного моста-акведука, що веде від підніжжя Високого Замку через колії до привокзальної площі перед станцією Підзамче, запропонували німці – студенти Штутґартського університету. Це одна з ідей, сформульованих у межах проекту «Львів – місто, придатне для життя».
«На мою думку, нам запропонували хороший проект реконструкції Підзамча, який, звісно, можна доповнити відповідно до потреб і пропозицій місцевих мешканців. Німців особливо зацікавило відновлення водного ландшафту міста. За колією є джерело, що стікає схилом Високого Замку – один із притоків Полтви. Природно було б вивести його у водну інсталяцію, фонтан або водоспад на площу біля залізничної станції. Якщо дозволять санітарно-епідеміологічні показники, можна збудувати бювет із питною водою», – каже Юліан Чаплінський.

Місцева громада віддавна відстоює ідею будівництва пішохідного моста, що з’єднав би Підзамче з Високим Замком, адже ходити через колії незручно й небезпечно. «Укрзалізниця» проти, адже пішохідний міст (можливо, поєднаний з акведуком) ітиме просто над коліями. Втім, на думку Юліана Чаплінського, міст відповідає технічним нормам, тож потрібно вести перемовини з «Укрзалізницею» й шукати компроміси.

Окрім моста та облаштування простору навколо станції, мешканці району хотіли б озеленити територію біля залізниці та встановити протишумові системи вздовж колій.

Фабрика повидла

«Твоє місто» вже розповідало про ревіталізацію «Фабрики повидла», колишньої фабрики спиртових напоїв на вулиці Богдана Хмельницького, яку купив австрієць Гаральд Біндер. Він планує створити тут некомерційний культурний проект із майстернями, галереями, просторами, внутрішнім двориком, кафе та технологічними приміщеннями.

Архітектурними рішеннями нині займається австрійська компанія AtelierStephan Rindler, яка перемогла на відкритому конкурсі. Проектанти представили візуальний проект і обіцяють зберегти історичну архітектуру будівлі та поєднати її з сучасними елементами.

За словами Юліана Чаплінського, місто підтримує проект. До літа 2018 року він матиме всі погодження, й розпочнеться будівництво.

Невеличкий ринок поблизу міг би стати своєрідною міні-площею Ринок для Підзамча зі своєю ратушею – вежею «Фабрики повидла». «Ми домовилися з земельним управлінням не продовжувати оренду землі нинішньому орендарю, – каже Юліан Чаплінський. – Із власниками кіосків теж можна поговорити, щоб вони, принаймні, торгували до обіду, а потім простір перетворювався на громадський. Але для цього потрібна ініціатива мешканців району». У перспективі «Фабрику повидла» за значущістю для міста він порівнює з Центром Шептицького.

Креативний простір РЕМА

Нове життя отримала стара будівля Львівського заводу радіоелектронної медичної апаратури (РЕМА). За відновлення приміщення взялися дизайнери львівського бюро Hochu rayu та еко-стартапери Zelenew.

Зараз тут розташувалися близько шістдесяти організацій та груп – від музикантів і відеооператорів до пекарів і столярів. За словами засновників креативного простору, який вони назвали Zavod Public, це також і туристичний центр, але розрахований на зацікавлених у розвитку міста туристів.

«Ми хочемо створити центр інтелектуального і фізичного продукту. Тут працюють різні люди – бізнесмени та стартапери, яких об’єднує інфраструктура заводу. Це режимний об’єкт, але керівництво сприяє, аби територія стала відкритішою до громадян», – каже засновник дизайнерського бюро Hochu rayu Віталій Кирилів.

За словами співзасновника розташованої тут будівельно-архітектурної майстерні «1.618» Андрія Рожила, орендувати приміщення в РЕМА коштує недорого, тож це добра нагода для команд, які не мають багато грошей, але готові облаштувати простір власноруч.

2012 року Інститут міста спільно з Інститутом розвитку міст у Кракові започаткували Проект ревіталізації Підзамча 2012-2025. У межах програми запланували 12 «ін’єкцій-реформ», які мають оживити район як для мешканців міста, так і для туристів. За кілька років уже відкрили кілька дитячих майданчиків та внутрішніх двориків, створили сквер на вулиці Криничній, реставрували брами тощо.

Джерело: Tvoemisto.tv

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини