Петра і Павла 2021: коли відзначається та що не можна робити у велике свято

18809

День святих апостолів Петра і Павла щорічно відзначається 12 липня. Відповідно до церковного переказу, цього дня обидва учні Ісуса Христа загинули в Римі.

У народі свято відоме під назвами Петрів (Петропавлів) день, Петро й Павло. Воно завершує багатоденний Петрів піст, люди відвідують святкову церковну службу та розговляються. Про головні традиції, прикмети і заборони, – пише OBOZREVATEL.

Хто такий апостол Петро

Апостол Петро (Симон при народженні) походив із простої сім’ї рибалок. Якось брат Андрій познайомив його з Ісусом Христом. Разом зі Спасителем Петро був у Гефсиманському саду, захищаючи Його від тих, хто прийшов зі зрадником Іудою, і тієї самої ночі тричі відрікся від свого Вчителя, але покаявся і був прощений Ісусом.

Після Воскресіння Христа та зіслання Святого Духа Петро та інші апостоли з проповіддю вирушили в мандри світом. У книзі “Діяння апостолів” згадується про те, що Петро навертав у християнство тисячі людей і зцілював хворих.

Апостол Петро походив із простої сім'ї рибалок

За переказами, під час гонінь християн учні просили апостола втекти з Риму, але дорогою з цього міста він зустрів Спасителя. “Куди йдеш Ти, Господи?” – запитав Петро. На що Ісус сказав: “Якщо ти залишаєш народ мій, я йду до Риму, на нове розп’яття”. Тому апостол залишився в місті та був розп’ятий – за його бажанням, головою вниз, бо вважав, що не гідний померти так само, як його Учитель.

Петро й Павло прийняли мученицьку смерть у Римі

Хто такий апостол Павло

Апостол Павло насправді не був учнем Спасителя. До звернення до Ісуса його звали Савл і був він гонителем християн. Одного разу, дорогою до Дамаска, до нього звернувся сам Бог. Яскраве світло засліпило його очі, і мандрівник почув: “Савле, Савле, чому ти Мене гониш?”. На питання, хто з ним говорить, голос відповів: “Я Ісус, що Його переслідуєш ти”.

Голос звелів осліплому Савлу продовжити шлях до Дамаска, де той через три дні хрестився і прозрів під час занурення у воду.

Апостол Павло був старанним проповідником слова Божого

Відтоді він став старанним проповідником слова Божого. Не раз Павло опинявся у в’язниці через свої проповіді. Коли його було схоплено в Римі, апостол отримав смертний вирок. Святого не розп’яли, а як римському громадянинові відсікли голову.

День Петра й Павла був шанованим ще в ранніх християн, а в IV столітті отримав статус великого свята. Перша привезена на Русь ікона апостолів сьогодні зберігається в Новгородському Софійському соборі.

День Петра й Павла був шанованим ще в ранніх християн

Традиції на Петра й Павла: що можна робити

День Петра й Павла – велике церковне свято. Вірянам варто відвідати святкове богослужіння в церкві, сповідатися, причаститися та помолитися про близьких. Напередодні люди прибирають у своїх оселях, роблять букети й вінки з польових квітів, які потім беруть на службу.

12 липня після обмежень Петрового посту можна зібратися родиною за святковим столом і розговітися. У давнину день Петра й Павла знаменував закінчення купальських гулянь, літніх весіль і підготовку до сінокосу.

Молоді хлопці та дівчата в ніч на свято співали пісні, водили хороводи та зустрічали світанок. З особливим шануванням до Дня Петра і Павла ставляться рибалки – святому Петру моляться про добрий улов.

Що не можна робити в День Петра і Павла

У велике християнське свято не треба сумувати й думати про погане. Роботу по дому та на землі також рекомендується відкласти.

Особливо важливо стежити за чистотою помислів, не злитися, не лаятися і не ображати інших. Церква цього дня не здійснює вінчань, від інтимної близькості бажано відмовитися. Переїдати і зловживати алкогольними напоями також не варто.

Крім того, вважається, що на Петра й Павла не можна купатися у водоймах.

Прикмети на Петра і Павла

Дощ на Петра й Павла – буде гнити картопля.

Ясна погода – рік буде вдалим.

Якщо на Петра й Павла – спека, то на Різдво – мороз.

“Петро й Павло день збавив”.

“Петрівка проходить – половина літа йде”.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини