Патріарх Філарет розповів, як УПЦ МП говорить неправду про «громадянську війну» на сході

1022

Українська православна церква Московського патріархату говорить неправду, коли священики УПЦ МП у своїх проповідях зазначають, що на сході України триває “громадянська війна”. Таку думку сьогодні на прес-конференції у Чернівцях висловив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

“Це – неправда. І церква не повинна говорити неправду. На сході йде не громадянська війна, на сході – агресор Росія. Втрутились у наші внутрішні справи. Тимчасово захопили Крим, хоч Росія є гарантом недоторканності нашої території. Україна як миролюбна країна віддала добровільно свою ядерну зброю. Жодна ядерна держава не віддала свою ядерну зброю. Тільки одна Україна. Чому? Бо миролюбна”, – сказав Філарет.

“І Росія – гарант недоторканності нашої території. І Росія, і Америка, і Англія. Так ось, замість того, щоб бути гарантом недоторканності, Росія відібрала Крим. І тому ми віримо, що правда переможе, бо в історії зло ніколи не перемагало. Перемагало тимчасово. А остаточна перемога завжди була за добром. Тому і в даному випадку ми – жертва агресії. Ми не чіпали Росію, ми не втручались у внутрішні справи, а Росія втрутилась”, – додав він.

“А церква московська говорить неправду, що це – громадянська війна. Так, сепаратисти є. Але якби не було зовнішнього втручання, то ми б сепаратистів поставили на місце вже давно. А вся сила сепаратистів – у тому, що допомагає Росія своєю армією, своєю технікою. І ми це керівництву Московського патріархату говоримо: “Не говоріть неправду!”. Бо церкві непристойно говорити неправду. Якщо не можете сказати правду – мовчіть краще, а не говоріть, що це громадянська війна”, – зазначив Філарет.

Джерело: Молодий буковинець

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини