Папа Римський і лідери ЄС привітали Україну з Днем Незалежності

1123
прапор

Вітальні телеграми надходять на ім’я президента України Петра Порошенка.

Адміністрація президента отримала вітальні телеграми від Папи Римського Франциска і лідерів низки європейських держав у зв’язку з 27-ю річницею проголошення Незалежності України.

“Глави держав побажали дружньому народові України процвітання і добробуту, а також висловили тверду прихильність зміцненню дружніх зв’язків і співробітництва з Україною на користь взаємного розвитку і добробуту”, – йдеться в повідомленні прес-служба глави держави, поширеній увечері в середу, 22 серпня.

Привітання українському народу і президенту країни надіслав Папа Римський. У своєму листі він висловив надію на мирне врегулювання збройного конфлікту в Донбасі.

“З нагоди Дня Незалежності України передаю Вам, Ваша Високоповажносте, та громадянам України свої щирі вітання. Сподіваюся, що прагнення знайти рішення на благо світу, до якого так прагне народ, принесе позитивні результати для всієї країни, особливо для мешканців регіонів, уражених конфліктом”, – сказано в привітанні понтифіка.

Президент Франції Еммануель Макрон підтвердив підтримку його країною та Європейським Союзом територіальної цілісності і державного суверенітету України.

“Франція залишається плечем до плеча з Україною в пошуках сталого вирішення конфлікту, який лютує на Сході країни. Наша підтримка України є постійною через залучення Франції до “Нормандскому формату”. Хочу підтвердити прихильність Франції, як і Європейського Союзу, суверенітету і територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах”, – зазначив Макрон.

Він також запевнив, що Франція не має наміру визнавати незаконну анексію Криму, підкресливши, що силовий перегляд державних кордонів є грубим порушенням міжнародного права.

Макрон відзначив сміливість і стійкість України на шляху реалізації амбітних завдань в рамках реалізації Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

“Ви можете розраховувати на підтримку з боку Франції, щоб допомогти вам в реалізації цієї вимогливої програми реформ і супроводжувати Україну на шляху поглиблення її партнерства з Європейським Союзом”, – підкреслив Макрон, висловивши надію, що дружба між країнами буде міцніти, а співробітництво – поглиблюватися.

Український народ і главу держави з Днем Незалежності привітали також король Нідерландів Віллем-Александр, король Швеції Карл Густав XVI, король Бельгії Філіп, голова Президії Боснії й Герцеговини Бакір Ізетбегович, капітани-регенти Сан-Марино Стефано Палмієро і Маттео Чачі, президенти Латвії та Італії Раймондс Вейоніс і Серджіо Маттарелла.

Король Нидерландів подякував Україні за внесок у розслідування обставин катастрофи MH17.

“Ми цінуємо відмінне співпрацю між нашими двома країнами та іншими членами Об’єднаної слідчої групи, і ми з нетерпінням чекаємо прогресу в цьому ж дусі “, – йдеться в посланні монарха.

“З нагоди національного свята я радий висловити гарячі побажання миру і благополуччя українському народу від імені італійців і від себе особисто. Мир, стабільність і процвітання у вашій країні залишаються нашим щирим бажанням… Виконання Мінських угод є метою, до якої необхідно прагнути в інтересах України і всієї Європи в істинному дусі співробітництва і політичної волі”, – зазначив Маттарелла.

Крім європейських лідерів, до привітань приєднався також генерал-губернатор Австралії Пітер Косгроув. Він висловив надію, що “дружні й конструктивні відносини між Австралією й Україною неухильно зростатимуть”.

Косгроув підкреслив, що Австралія поважає державний суверенітет України в міжнародно визнаних кордонах, а також згадав участь українських атлетів у майбутніх “Іграх нескорених”, які  проходитимуть восени в Сіднеї.

Нагадаємо, 11 квітня президент України Петро Порошенко підписав указ “Про відзначення 27-ї річниці незалежності”. Військовий парад відбудеться 24 серпня в Києві на Хрещатику та Майдані Незалежності. Безпосереднє керівництво підготовкою та проведенням заходу покладено на міністра оборони Степана Полторака.

У параді візьмуть участь більше 4 тисяч українських військовослужбовців, будуть продемонстровані нові зразки військової техніки. Також очікується участь у параді 300 військових з 18 іноземних держав.

Верховна Рада України ухвалила постанову “Про День Незалежності України” 20 лютого 1992 року. Документом постановлено вважати 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонаціональне свято.

ЗА МАТЕРІАЛАМИ: DT.UA

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини