Особливості подорожей лоукостами із України

1390

Відкритий кордон, авіаквитки дешевші ніж на столичний потяг – такими перевагами подорожей активно користуються українці. Найпопулярніший вибір авіакомпанії – лоукост, тобто бюджетної, з обмеженим переліком надання послуг. Редакція Дніпрограда дослідила напрямки і ціни одного з найзатребуваніших лоукостів в країні – Wizz Аir та Ryanair.

Wizz Аir – угорська компанія, що має сполучення у Києві, Львові та Харкові.

Із Харкова існують рейси до Австрії, Німеччини, Великобританії та Польщі.

До Відня найдешевший квиток вартує 609 грн, у Дортмунд 909 грн, в одну з  найдорожчих країн у Європі з приземленням у Лондоні можна злітати лише за 609 грн, відвідати Вроцлав можна за 609 грн, але якщо брати квитки вже зараз на літо, то можна купити всього за 299 грн. Схожа ситуація з Гданськом, за кілька місяців мінімальна вартість квитка складає 459 грн, за півроку 299 грн. У Катовіце квитки стартують від 459 грн.

Цікаво, що зі Львова до Вроцлава, не дивлячись на значно ближче розташування, квитки коштують не дешевше, а в деяких випадках навіть дорожче ніж з Харкова. Так, мінімальна ціна складає 459 грн. З Києва до того ж таки Вроцлава можна знайти квиток за 609 грн.

Загалом, зі Львова можна злітати до Данії, Литви, Німеччини, Великобританії, Польщі та Словаччини. Найменша ціна за квиток зі Львова – 459 грн, при цьому таку ціну можна зустріти в багатьох напрямках. А найбільша перевалює за 3000 грн.

З Києва в наявності найбільше напрямків. Окрім тих, що повторюють рейси зі Львову та Харкова, зі столиці існують перельоти до Естонії, Латвії, Португалії та Кіпру. В кінці сезону останніх країн можна відпочити дешевше ніж в українській Одесі.

Ірландська компанія Ryanair має сполучення України з наступними країнами: Іспанія, Мальта, Португалія, Кіпр, Болгарія, Греція, Литва, Польща, Словакія, Швеція, Великобританія, Німеччина. Прикметно, що на даний момент всі рейси здійснюються тільки з аеропорту Київ Бориспіль. Ціна на квитки стартує від 280 грн.

Варто зазначити, що купувати квитки краще мінімум за 2-3 місяці. Але іноді, купуючи за півроку, можна побачити ціни вищі ніж у поточному місяці. На формування вартості впливає багато факторів, зокрема існують популярні і не дуже сезону для подорожей. для кожної країни вони можуть відрізнятися. Також у пошуках дешевих подорожей варто брати квитки на свята. Проте одразу ж після їх закінчення, ціни можуть ставати космічними.

Ціна авіаквитків від повітряних перевізників змінюється постійно. Більш того, на сусідні дати вартість може відрізнятися в два або три рази. Звичайно, є середня ціна, але як правило, якщо пошукати, можна знайти як дешевше, так і дорожче. Завжди потрібно дивитися конкретну пару міст і конкретне число.

Забронювати квитки можна в Інтернеті безкоштовно і без посередників на короткий термін – добу або трохи більше – у кожної авіакомпанії свої ліміти на цей рахунок. Якщо вам потрібна бронь на час трохи більший, то слід звернутися до агентств з організації подорожей, у яких є така послуга, яка зазвичай платна.

Авіакомпанії оголошують знижки на квитки у вівторок вранці, і саме тому це найкращий день для замовлення квитків за найбільш вигідною ціною.

Не так давно, з першого листопада, компанії Wizz Аir та Ryanair змінили умови перевезення багажу.

Одиниця ручної поклажи на пасажира від Ryanair може бути перевезена безкоштовно, якщо вона не перевищує наступні параметри: 40см x 20см x 25см. Пасажири, які отримують послугу пріоритетної посадки (її можна оформити за невелику доплату під час придбання квитків), можуть провезти 2 одиниці ручної поклажі: велика (55см x 40см x 20см) і маленька (40см x 20см x 25см). Багаж, що здається має не перевищувати 20 кг.

Якщо ручна поклажа перевищує зазначені розміри, пасажиру може бути відмовлено в перевезенні багажу, або дозволено за додаткову плату – £ 50/€ 50.

Wizz Аir  надає можливість подорожувати з безкоштовною ручною поклажею 40см x 30см x 20см (зазвичай це наплічник із ноутбуком). Пасажирам, які придбали послугу WIZZ Priority, дозволено додатково взяти до салону валізу на колесах, розмір якої не перевищує 55см x 40см x 23см. Компанія Wizz Air також вводить новий тип зареєстрованого багажу вагою 10 кг додатково до існуючих 20 та 32 кг.

Цікавим є факт,що на борт не можна брати хатніх улюбленців, окрім собак поводирів. На офіційному сайті Wizz Air навіть окремо зазначено, що не дозволяється брати з собою тварин для емоційної підтримки.

Коли вже квитки куплені і питання з багажем вирішені – треба подумати про страхування. Адже безвізовий режим не скасовує необхідність мати при собі за кордоном поліс.

Прикметно, що до послуг Wizz Аir та Ryanair не входить харчування. Якщо переліт займає декілька годин, варто подумати про перекус у літаку, адже на реєстрацію потрібно прибути заздалегідь, після польоту витрачається час на очікування багажу і, зазвичай, трансфер. Тому кілька годин польоту перетворюються на 6-7 годин подорожі.

Угорський Wizz Аir зайняв стійкі позиції в Україні і планує розширюватися й надалі. Наприклад, незабаром компанія запустить нові прямі рейси з Києва і Харкова до Кракова.

Польоти з української столиці до Кракова почнуться від 5 квітня 2019 року і будуть виконуватися чотири рази на тиждень по понеділках, середах, п’ятницях і неділях. Квитки вже доступні у продажу за ціною від 609 грн в один бік.

Рейси Харків-Краків Wizz Air запустить з 16 вересня 2019 року із частотою два рази на тиждень – по понеділках і п’ятницях. Квитки в продажу за ціною від 459 грн в один бік.

Нові напрямки в Україні будуть запущені в рамках відкриття нової бази Wizz Air в Польщі весною 2019 роки з двома літаками Airbus A321. Крім рейсів до Києва і Харкова Wizz Air також відкриє рейси з Кракова до таких міст, як Барі, Біллунн, Донкастер-Шеффілд, Катанія, Кутаїсі, Ларнака, Лондон, Осло, Ніцца і Турка.

Окрім цього, заступник міністра закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр запропонував запустити авіарейс між Львовом та Будапештом, який би виконувала авіакомпанія Wizz Air. Наразі між аеропортом «Львів» та угорським лоукостером Wizz Air уже тривають перемовини щодо запуску цього авіарейсу. Додамо, що раніше зі Львова не було авіарейсів до Будапешта.

Нещодавно компанія Wizz Air повідомила про намір у 2019 році відновити роботу української авіакомпанії «Візз Ейр Україна».

Натомість ірландський Ryanair зайшов в Україну лише 3 вересня 2018 року і здійснює авіаперевезення тільки з аеропорту Київ Бориспіль. Перший рейс був запущений до Берліну і коштував 3755 грн туди і назад. Для порівняння, на той момент Wizz Air пропонував 4098 грн за аналогічні послуги, а в МАУ квиток коштував 6714 грн до Берліну і назад. Тож вочевидь, ірландська компанія має намір стати сильним конкурентом на українському ринку авіаперевезень.

Варто зауважити, що зарубіжні компанія, які зайшли до України мають головну перевагу – низьку ціну. Проте вони мають і недоліки. Подорожуючи лоукостом, пасажир має бути готовим, що сервіс не на рівні бізнес-класу, сидіння розташовані доволі щільно один до одного, тож людям із високим зростом може бути досить незручно. Харчування не входить у вартість перельоту. Окрім цього, внести зміни до бронювання може коштувати більше ніж купити новий квиток. Наприклад, зміна рейсу обійдеться у 970-1290 грн, а зміна пасажира коштує 1455 грн. До того ж, запізнившись на рейс пасажир не отримує компенсації.

Наразі безвізовим режимом з Євросоюзом скористалися 2 млн українців і все частіше вони обирають спосіб перетину кордону за допомогою дешевого авіаперевізника, зважуючи всі переваги та недоліки. Тож іноземні лоукости укріплюють свої позиції на українському ринку і мають намір розвиватися і надалі.
Автор: Єва МЕРЕЖКО

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини