“Океану Ельзи” 24: цікаві факти до дня народження легендарного гурту

1920
Океан Ельзи

Сьогодні, 12 жовтня, найпопулярнішому гурту України та одному з найкращих, на думку публіки та критиків, рок-колективів Східної Європи виповнюється 24 роки.

Саме в цей день 1994 року, як прийнято вважати, Денис Глінін, Павло Гудімов та Юрій Хусточка створили нову групу, а беззмінним лідером «океанів» став Святослав Вакарчук.

ІА Дивись.info зібрала цікаві факти про легенд української музики.

«Клан Тиші» – назва колективу, в якому грав кістяк майбутнього «ОЕ». До речі, всі учасники першого складу «Океану Ельзи» не мали музичної освіти. Вакарчук є кандидатом фізико-математичних наук, Гудімов закінчив Український державний лісотехнічний університет за спеціальністю «садово-паркове господарство», Глінін вивчився у Львівському політехнічному університеті на економіста-енергетика, а Хусточка випустився із Львівського торгово-економічного інституту зі спеціальністю «фінанси та кредит».

12 січня 1995  перед Львівським оперним театром, де зібралося 7 тисяч глядачів відбувся перший виступ «океанів». Тоді ж ОЕ вперше з’явилися на ТВ — у програмі «Дека».

Теми пісень гурту звучать у першому українському анімаційному мультсеріалі «Лис Микита» і в дитячому фільмі «Прикольна казка».

Пісню «Там​​, де нас нема» записали в ніч на Різдво з 6 на 7 січня 1998 року. Бек-вокали записували усі присутні в студії — від музикантів «ОЕ» до сторожа.

У 1999 році «ОЕ вперше грають на легендарному російському фестивалі Maxidrom. Московський НСК «Олімпійський» був заповнений повністю, і всі 18 тисяч глядачів в один голос співали: «Там, там, там, тільки там, де нас нема…»

У 2006 році презентовано сингл на пісню «Веселі, брате, часи настали». Всі отримані від продажу синглу кошти були передані в обласний спеціалізований будинок дитини в Макіївці Донецької області.

Протягом 25 місяців група «Океан Ельзи» не давала концерти (з червня 2007-го по липень 2009-го) – у цей час Вакарчук був депутатом ВРУ.

«Океан Ельзи», за словами Святослава Вакарчука, ніколи не братиме участі у конкурсах і фестивалях, тобто у заходах, де учасники змагаються за місця (наприклад, «Євробаченні»). Такий принцип гурт ухвалив ще на початку існування, після розчарування на одному з фестивалів, де «ОЕ» лідирував від початку аж до виступу останнього колективу, який переміг, а «Океан» посів лише друге місце.

14 грудня 2013 року група в «золотому» складі (Вакарчук, Глінін, Гудімов, Шуров і Хусточка) виступив на Євромайдані. За різними даними, на Майдан Незалежності прийшло близько 200 тисяч чоловік.

Многая Літа!

За матеріалами: Дивись.info

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини