Нові правила оформлення субсидій 2018: за що можуть позбавити пільг

1537
пільги

Якщо ви витратили майже 200 тисяч гривень на гаджети – можете залишитись без субсидії. Або машину купили не дуже дешеву, чи живете на великій площі. І все через нові правила для субсидіантів, які затвердив уряд. Зміни вже викликали хвилю обурення і запитань.

У травні Кабмін затвердив нові норми до субсидіантів. Відтепер держава не допомагатиме тим, хто має автівку, молодшу за 5 років, квартиру у 120 квадратних метрів, і будинок – у понад 200 “квадратів”. А якщо ваш родич або ви працюєте за кордоном, а суму заробітку не зазначаєте, також отримаєте відмову.

“Це однозначно призведе до зменшення кількості субсидіантів. По-друге, це призведе до зменшення видаткової частини державного бюджету. По-третє, це однозначно призведе до заборгованості за спожитті комунальні послуги”, – впевнений експерт з питань ЖКГ Андрій Нікончук.

На продовження знижки не можуть претендувати і боржники, а за неправдиву інформацію в декларації змусять повернути використану субсидію в бюджет. А ще ви не можете робити одноразову покупку на суму 50 тисяч гривень, при цьому вказуючи нульовий дохід.

У Міністерстві соціальної політики зазначили, що нові правила вимушені, адже за минулий рік були виявлено тисячі порушників.

Мовляв, у нас доходів нема, але чомусь у людей елітні будинки, за які ми ще разом з вами і всі платники податків в Україні оплачуємо житлово-комунальні послуги. Напевно, це не зовсім правильно,
– прокоментував міністр соціальної політики Андрій Рева.

Експерт з питань ЖКГ Андрій Нікончук вважає, що відмовитись від субсидії можливо, але лише зі стабільним рівнем життя.

Створювати можливість, щоб люди більше заробляли. Щоб вони мали можливість платити за комунальні послуги, не претендуючи на субсидії, тому що субсидія це не більше і не менше рефлективна реакція держави на тарифи, які стрімко виросли, на абсолютно всі житлово-комунальні послуги за останні три роки,
– зазначив Нікончук.

Тих, хто потрапляє в зону ризику, закликають прийти до локальних відділів соцзахисту. Таким особам доведеться подати нову, розширену декларацію та ще одну заяву на субсидію. Тепер це можна зробити двічі на рік – у травні і жовтні.

Джерело 24 канал

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини