Несподівано: український уряд розглядав питання воєнного стану ще на початку листопада

4139

Напружена ситуація в Азовському морі у зв’язку з захопленням Росією українських катерів та ймовірністю проголошення в Україні воєнного стану викликала у суспільстві неабиякий резонанс.

Українців насамперед цікавить, чому питання щодо введення особливого правового режиму воєнного стану постало перед Порошенком лише на 5 році війни. Невже українська влада прокинулась? Чи все ж таки нас чекає ще одна зрада?

За словами голови держави, такі спонтанні дії української влади спричинила саме агресія російського флоту та порушення ним міжнародних угод між Росією та Україною щодо використання акваторії Азовського моря. Виявляється, насправді підготовка до введення так званого «воєнного стану» проводилась українським урядом значно раніше.

Зокрема, ще задовго до російської агресії в Азовському морі, 7 листопада 2018 року, український уряд прийняв постанову «Про затвердження Порядку проведення обов’язкової евакуації окремих категорій населення в разі введення правового режиму воєнного стану».

Скріншот постанови
Скріншот постанови
Скріншот постанови
Скріншот постанови
Скріншот постанови
Скріншот постанови
Скріншот постанови

Окрім цього, 20 листопада 2018 року за інформацією ЗМІ, у Києві відбулись масштабні триденні навчання у випадку введення надзвичайного чи воєнного стану.

Виникає запитання: чому Кабмін на чолі з Гройсманом затвердив постанову ще два тижні тому? Чому за декілька днів до того, як російський флот безпідставно напав на українські катери, українська влада вирішила провести подібні навчання?

Невже введення воєнного стану – це вже давно написаний сценарій, до якого українська влада готувала нас поступово? А ситуація у Азовському морі – лише привід, яким можновладці скористалися, приховавши від усіх ще не зовсім зрозумілу мету?

Українці обговорюють декілька версій таких дій влади:

Введення воєнного стану особливо вигідне для Порошенка, адже за Конституцією України під час воєнного стану (ВС) заборонене проведення будь-яких виборів. Враховуючи той факт, що ВС планують ввести на 60 діб, тобто він триватиме до кінця січня, можна зробити висновок, що виборча кампанія, яка повинна була розпочатись за 90 діб до виборів, а тобто – 31 грудня 2018 року, буде відтермінована мінімум на місяць згідно з чинним законодавством. А отже такі зміни стосуватимуться і дати проведення виборів.

Однак, невведення воєнного стану також вигідне для Порошенка, адже у випадку, якщо Верховна Рада не підтримає таке рішення, він зможе її розпустити і провести дострокові парламентські і президентські вибори.

З огляду на це, можна зробити висновок, що Порошенко неабияк переживає за свій рейтинг, у якому він займає вже далеко не перше місце. Введення воєнного стану і ймовірне придушення російської агресії допоможе чинному президентові повернути довіру та підтримку серед українського суспільства.

Також існують припущення, що введення воєнного стану сприятиме припиненню масових протестів на кордонах України в зв’язку з новим законом про євробляхи чи будь-яких інших протестів, спрямованих проти влади.

Окрім цього, у Законі України «Про правовий режим воєнного стану» зазначається, що під час воєнного стану керівництво держави має право заборонити діяльність громадських організацій та партій. За допомогою цього українська влада може законним шляхом припинити існування неугодних політичних сил.

Звичайно, що Порошенко був зобов’язаний ввести воєнний стан ще на початку російської агресії. Натомість нас годували солодкими обіцянками, Мінськими домовленостями та абревіатурою АТО.

Сьогодні ж, коли з’явився ризик втратити не лише Азовське море, а й усю владу, український політикум нарешті вдався до рішучих дій. Та основне, щоб оголошення Україною воєнного стану не стало підставою для Путіна легалізувати перебування своїх військ на території України і розпочати повномасштабну війну.

Сорока Анастасія для Amazing Ukraine

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини