“Не війною єдиною”: історія бійця АТО, який в окопах нашвидкоруч пише вірші

1757

Не війною єдиною. В окопах українські бійці не лише виконують бойові завдання, стежать за супротивником і чистять зброю, а й знаходять час для творчості. У багатьох війна пробудила талант малювати, писати вірші, музику та складати пісні.

Журналісти “5 каналу” зібрали декілька цікавих історій.

Перша розповідь – про бійця з Тернополя, який служить у військовій службі правопорядку Збройних сил України у Попасній.

Військовослужбовець Володимир Базар слухає прем’єру пісні на власні вірші. Його українське слово дісталося до Москви. Російська співачка Ганна Корнійчук знайшла лірику Базара в інтернеті й попросила згоду покласти її на музику. Поет – погодився.

“Вона майже досконало вивчила українську мову. І є багато амбіцій, багато планів, дай Боже все втілити в життя! Я не збираюся хапати зірок! Лише робити те, що мені подобається”, – каже боєць.

41-річний автор почав писати вірші з дитинства. Поезія завжди була для нього хобі. До війни чоловік працював будівельником, а з початком бойових дій пішов на фронт добровольцем.

“Не чекав на повістку. Обманув усю сім’ю… Давайте зробимо тут мир, а тоді будемо вирішувати, кому і де бути. Я вважаю, що так було би правильно стосовно людей, які там живуть, і, напевно, чекають, що їх звільнять”, – пояснює Володимир.

У 2014-му армієць у складі батальйону “Тернопіль” захищав підступи до Криму. Потому тримав оборону в зоні АТО на приморському напрямку.  Розповідає: увесь цей час не припиняв писати вірші, на війні – ще більше, ніж у мирному житті.

“Воно коли йде, то треба одразу записати, щоб було щось під рукою. Сидів і телефоном клацав, а коли були в секторі “М” – під Гранітним – то вилазив наверх із землянки, ловив інтернет, “пірнав” униз, потім знову виринав. Так було навіть екстремальніше, цікавіше”, – каже  боєць.

У 2016-му Володимир уклав контракт з військовою службою правопорядку. Зараз від нього залежить не ведення бойових дій, а спокій на прифронтових територіях. Останні кілька місяців він перебуває у Попасній, що на Луганщині.

Патрулює місто сержант Базар теж творчо – жартує й вигадує вірші на ходу. До таких перевірок оборонці Попасної вже звикли. Кажуть, між жартами, що такі як Володимир допомагають боротися з найбільшим гріхом армії – пияцтвом.

“Дах зносить, бо багато чого в житті бачили. А випиваєш, і все виходить назовні. Треба це якось гальмувати, тому такі служби потрібні. Це 100%”, – каже військовий Максим.

“Від його поведінки там, на лінії, залежить не тільки його життя, а й життя тих хлопців, які відпочивають чи мають якісь справи. Дисципліна у військах, звичайно, це номер одян!” – погоджується і Володимир.

Паралельно з участю в антитерористичній операції, Володимир Базар власним коштом видав три поетичні збірки. Зараз працює над книгою про масову депортацію лемків 1944-1947 років та історію власної родини. Після війни на сході поет у своїх творах планує розповісти про сучасних переселенців з Донбасу.

“Не витворяти, а творити – ніколи не пізно!” – знову жартує військовий.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, “5 канал”

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини