Найкрасивіші пішохідні вулиці в різних містах України

1451

Пішохідні вулиці, зазвичай, найцікавіші та найкрасивіші в місті. Тут найвища концентрація історичних пам’яток та затишних кав’ярень.

Перша пішохідна вулиця в світі з’явилась в місті Роттердам в 1953 році. В Україні першою з’явилась вулиця Незалежності в Івано-Франківську, а найдовшою – вулиця Соборна в Миколаєві (1,5 км).

Ми вирішили знайти всі пішохідні вулиці України та показати вам найкрасивіші з них.

Вінниця

Вулиця Миколи Оводова та вулиця Грушевського

Довжина: вул. Миколи Оводова — 235 метрів, вул. Грушевського — 230 метрів

Дві пішохідні вулиці Вінниці перетинаються перпендикулярно, всередині мають зелену зону — сквер на Європейській площі. Лише перші 100 метрів вул. Миколи Оводова та 75 метрів вул. Грушевського мають вигляд класичної пішохідної вулиці, коли вони з обох сторін обрамляються будинками. Більша ж половина їх пролягає уздовж скверу та минає один з головних символів Вінниці — пожежну вежу, де зараз  знаходиться музей воїнів інтернаціоналістів.

Дніпро 

Катеринославський бульвар

Довжина: 155 метрів

Катеринославський бульвар — є унікальною пішохідною вулицею в сучасному стилі. Влітку, як тільки температура повітря піднімається вище 30 градусів, тут включаються вуличні охолоджувачі, які паром охолоджують повітря до комфортної температури. На вулиці встановлений «танцюючий» фонтан та пам’ятник «невідомому олігарху».

Ужгород

Вулиця Корзо та вулиця Волошина

Довжина: вул. Корзо — 275 метрів, вул. Волошина — 250 метрів

В Ужгороді дві пішохідні вулиці: Корзо та Волошина. Вулиця Корзо повністю виправдовує свою назву, адже в перекладі з італійської означає «місце для прогулянок». Це вузька вулиця в дусі середньовіччя. Виходить на міську набережну з відомою сакуровою алеєю. Кожен рік навесні багато туристів приїжджають до Ужгорода подивитись на цвітіння цих японських дерев. Звичайно в цю пору в місті проходять свята або ярмарки.

Вулиця Волошина утворює з Корзо перехрестя. В місці їх перетину утворюється невеличка площа неправильної форми. На вулиці Волошина розташований Костел святого Юрія — римо-католицький храм 18 сторіччя.

У 2010 році на перехресті вулиць Корзо та Волошина на фасаді будинку встановили скульптуру ліхтарника. Це не вигаданий персонаж: колись на протязі 40 років цей чоловік щовечора власноруч запалював електричні ліхтарі, що освітлювали вулицю в темну пору, та щоранку загашував їх. Кажуть, що звали ліхтарника дядьком Колей, та був він, попри нескладну професію, дуже ерудованим.

Мукачеве

 Вулиця Пушкінська
Довжина: 290 метрів

Вулиця Пушкінська від міської ратуші до вулиці Федорова. Будинки вздовж вулиці мають красивий старовинний стиль. Мукачівська ратуша має дуже оригінальний облік, побудована в змішаному стилі з елементами модерну та неоготики.

Берегове

 Площа Кошута
Довжина: 235 метрів

Хоча вона називається площею, проте площею є лише з самого початку, а потім має вигляд звичайної вулиці. Площа багата архітектурою. Напевно, сама велична будівля міста — збудований у 1908–1909 за проектом Ференця Яблонського в стилі бароко палац суду.

Зараз він відреставрований, в ньому розміщений Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці II з угорською мовою навчання. Іншою визначною пам’яткою площі є костел реформаторів, найвища культова будівля міста. Як і всюди на Закарпатті, є тут і взірці конструктивізму, як більш вдалі (будівля на площі Кошута,2), так і менш вдалі (колишня синагога, яку перебудували під театр).

Івано-Франківськ

 Вулиця Незалежності
Довжина: 410 метрів

Частину вулиці Незалежності в Івано-Франківську, що має пішохідний статус, часто називають «стометрівкою», але вона насправді трохи більша за 400 метрів. Це перша за хронологією пішохідна вулиця України, адже такою вона стала ще наприкінці 80-х років ХХ сторіччя.

Київ


 Андріївський узвіз, алея Героїв Небесної Сотні та Хрещатик (у вихідні та свята). За планами – вулиця Петра Сагайдачного.
Довжина: Андріївський узвіз — 650 метрів, Хрещатик — 680 метрів, алея Героїв Небесної Сотні  – 195 метрів

Центральний проспект столиці України, Хрещатик, від вулиці Богдана Хмельницьокго до Майдану Незалежності перекривають на вихідні, і він перетворюється на повністю пішохідну зону із численними вуличними музикантами, брейкдансерами, клоунами, продавцями дитячих іграшок і всіляких цікавинок.

З 29 червня 2016 року почали працювати автоматичні боларди на Андріївському узвозі. Боларди перекрили наскрізний проїзд вулицею (зверху до вулиці Боричів Ток), пульти від них є у жителів прилеглих будинків та у служб спецтранспорту.

Те, що Хрещатик стає пішохідним тільки по вихідним та святам, а Андріївський узвізвикористовується для руху автомобілів до прилеглих будинків, не дозволяє прикрасити ці вулиці декоративними елементами, поставити посеред ліхтарні стовпи та лавочки. Тому вони не мають вид класичної пішохідної вулиці, яка створена виключно для променаду та завжди закрита для руху машин.

З липня 2015 пішохідною стала частина алеї Героїв Небесної Сотні.

З 2013 триває реконструкція Подолу, в рамках якої планується зробити пішохідну зону вулицею Петра Сагайдачного. У квітні 2016 місцева влада озвучила наміри найближчим часом зробити вулицю пішохідною у вихідні та свята, а після завершення реконструкції – на постійній основі.

Львів

У Львові створено пішохідну зону (повністю або частково 26 вулиць і площ), що займає частину історичного центру міста, внесену до списку світової спадщини ЮНЕСКО. На деяких вулицях пішохідної зони також дозволяється рух трамваїв, доставка товарів і паркування мешканців. Також пішохідними в неділю і на свята стають проспект Свободи (350 метрів) і площа Міцкевича.

Посередині пішохідної зони розташована центральна площа міста — площа Ринок. Також у цій зоні є багато визначних споруд, наприклад міська Ратуша, Латинський катедральний собор, Домініканський собор, Костел єзуїтів і т. д. На проспекті Свободи знаходиться Театр опери і балету імені Марії Крушельницької і пам’ятник Тарасу Шевченку.

В межах пішохідної зони знаходиться велика кількість кав’ярень, ресторанів і пабів, що можуть розташовуватись як в підвалах кам’яниць так і займати кілька поверхів чи весь будинок.

Пішохідна зона обмежена вулицями Валова — Підвальна — пл. Данила Галицького — вул. Гавришкевича — пл. Осмомисла — частково Театральна — частково Вірменська — пр. Свободи — пл. Міцкевича (дивись схему праворуч).

З 2015 року після реконструкції вул. Леся Курбаса також стала пішохідною.

Одеса

Вулиця Дерібасівська

Довжина: 475 метрів

Дерібасівська — одна з найстаріших вулиць Одеси. Вона названа на честь першого градоначальника Одеси Хосе де Рібаса. Завдяки старанням одеситів, про Дерібасівську знають у всьому світі. Довжина вулиці, яка вся застелена бруківкою, становить 945 метрів і займає шість кварталів. На жаль, тільки половина (від Преображенської до Катерининської вулиці) є пішохідною. У пішохідній частині Дерібасівській розташовано безліч архітектурних цінностей, таких як готель «Велика Московська», Міський сад (або просто Міськсад, розбитий братом Хосе де Рібаса — Феліксом), «Пасаж» та багато інших.

Полтава

Вулиця Соборності

Довжина: 310 метрів

В Полтаві пішохідною є частина вулиці Соборності від Круглої площі до драматичного театру імені Гоголя.

Суми

Вулиця Соборна та вулиця Воскресенська

Довжина: вул. Соборна — 490 метрів, вул. Воскресенська — 435 метрів

У Сумах дві пішохідні вулиці, які паралельно йдуть поряд друг з другом та поєднуються провулками. Це вул. Воскресенська та вул. Соборна. Візитною карткою вул. Соборної є Спасо-Преображенський собор. Вулиця Воскресенська закінчується Воскресеньким собором, що є взірцем козацького бароко.

Тернопіль

 Вулиця Валова та вулиця Гетьмана Сагайдачного

Довжина: вул. Валова −190 метрів, вул. Г.Сагайдачного — 245 метрів

В Тернополі дві пішохідні вулиці, які перетинають одна одну Т-образним перехрестям. Вулиця Валова -вузька і романтична, виходить на центральну в Тернополі вулицю Руську через красиву арку в будівлі. Вулиця Гетьмана Сагайдачного більш широка, в сторону Майдану Волі перетворюється на зелену алею. Вона закінчується Церквою Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії — унікальним костелом, що збудований в стилі бароко.

Чернівці


Вулиця Ольги Кобилянської
Довжина: 735 метрів

Одна з найяскравіших пішохідних вулиць України — вулиця Кобилянскької в Чернівцях. Пролягає серед історичної забудови часів австро-угорського періоду міста. По центру встановлені лавочки та висаджені дерева. Найбільш впізнаваний символ вулиці — декоративна кована карета. Цим вона схожа з пішохідною вулицею Баумана в Казані, де теж встановлена кована карета.

Ніжин

Вулиця Гоголя

Пішохідною в Ніжині є вулиця Гоголя. Місто невелике та небагате, тому вулиця виглядає простішою поряд з багатьма іншими пішохідними вулицями України. Але на відміну від інших ця вулиця більш затишна.На неї стоїть Благовіщенський монастир, церква Іоана Богослова (нині не діюча) та унікальна пам’ятка раннього українського бароко – Миколаївський собор (зведений не пізніше 1655).

Фото з відкритих джерел

Джерело: Ukraine is

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини