Найбільша одночасна втрата української армії сталася під Луганськом

1514
Найбільша одночасна втрата української армії сталася під Луганськом

“Перша ракета, випущена терористами, в літак не влучила. Потрапила тільки друга, а потім літак добивали ще і чергою з великокаліберного кулемета. Є питання щодо витоку інформації. Виявилося, Росія проводила постійні радіоперехоплення і прослуховування наших радіочастот. Тобто терористам повідомили, що летить літак”, – розповів голова слідчої комісії Олександр Чорноволенко про збитий бойовиками український літак під Луганськом.

Повіомляє Gazeta.ua

14 червня 2014 року в районі аеропорту “Луганськ” бойовики за допомогою ракетного комплексу “Игла” збили літак Іл-76. Був уражений під час заходу на посадку на висоті 700 м. На борту перебували 40 десантників. Солдати мали посилити гарнізон аеропорту, який на той момент оточили бойовики. Крім них було ще 9 членів екіпажу. Всі загинули. Це найбільша одночасна втрата Збройних сил України.

“Від аеропорту відправки до аеропорту посадки всю інформацію передавали диверсантам. У мене немає сумнівів, що була зрада. Бойовики чітко знали маршрут і в останній момент він був уточнений”, – прокоментував падіння збитого терористами українського літака в Луганську генерал Олександр Кузьмук.

Після того як стало відомо про трагедію, у Києві біля посольства Росії почався мітинг. Будівлю закидали камінням та яйцями, розбили кілька вікон. Потім перекинули кілька автомобілів з дипломатичними номерами. На ворота почепили червоно-чорний прапор ОУН.

Винним у катастрофі судом визнаний тодішній заступник начальника Генштабу генерал-майор Віктор Назаров, який напередодні отримав інформацію про плани окупантів збити цей літак. 27 березня 2017-го в Павлограді на Дніпропетровщині його засудили до 7 років позбавлення волі за службову недбалість. Назаров своєї вини не визнав і перед родичами загиблих не вибачився.

14 червня о 18:00 у Дніпрі на Алеї героїв відбудуться траурні заходи. О 20:00 їх проведуть біля пам’ятника Маргелову.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини