На Вінничині зібрали рекордну колекцію “Кобзаря”

1184
Автор: фото надане Русланом Храновським

Школярі, їхні батьки, вчителі зібрали у вестибюлі найбільшу кількість книг, присвячених життю та творчості Тараса Шевченка. У формі серця розклали 800 книг.

Про це пише Gazeta.ua.

“Ми навіть самі не думали, що зможемо зібрати таку кількість “Кобзарів”. Стали з’ясовувати в яких сім’ях є книги. За короткий час назбирали кілька сотень. Хто не мав, то купував в магазинах. Цим, правда, дали виторг бізнесменам. Але суть в іншому. В кожній сім’ї повинен бути “Кобзар”. Про акцію повідомили місцевих. То навіть з іншого краю області – Літина та сусіднього Гайворона Кіровоградщини привезли “Кобзарі”, – говорить директор школи Григорій Погончик.

Автором ідеї став вчитель української мови та літератури Богдан Фединчук. Захотів зібрати в одному місці якнайбільше “Кобзарів” різних років видання, щоб кожен учень відчув актуальність та геніальність творчості Т. Шевченка.

Найстаріший із “Кобзарів” – 1949 року видання, найважчий – 1325 г, найлегший – 125 г.

“Багато книг 50-х років. Вони вже добре зачитані, з пошарпаними сторінками, а не залежані. Мовляв, хай там буде у шафі. Люди справді читають Шевченко і вивчають на пам’ять”, – додав директор.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини