На Тернопільщині через церковний конфлікт пересварилося ціле село, дійшло до сутичок (відео)

574

На Тернопільщині у селі Дунаїв (Кременецький район) через церковний конфлікт посварилося ціле село. Більшість людей підтримують перехід у ПЦУ, але прихильники УПЦ МП здаватися не збираються. Громаду села розриває навпіл: доходить навіть до сутичок.

Активістам, які збирали підписи на підтримку переходу, підкидають записки із погрозами. А в сільському клубі, де проводилося голосування, запанувала атмосфера напруги та сварок.

Одна із мешканок села вимагає викреслити її підпис та підписи всіх рідних зі списку прихильників ПЦУ, вона плаче і стверджує, що під час зборів на неї напав сусід.

“Взяв мене за капішона, за горло. Мені аж шапка злетіла”,- запевняє жінка.

Чоловік переконує, що нікого не чіпав, а просто сперечався, бо жінка пообіцяла вписати його ім’я у заупокійний список.

Після зборів, де більшість підтримала перехід до ПЦУ, релігійні пристрасті розпалилися ще більше.

Один із прихильників ПЦУ показує записку з погрозами, яку йому підкинули. Натомість жінки, які підтримують УПЦ МП заявляють, що погрожують якраз їм, підтверджують, що не переходитимуть у “розкольницьку церкву” та навіть проклинають знімальну групу.

Мешканка села Віра Чиж показує синець під оком, каже, що їй перебили носа лише за запитання, чому віряни московського патріархату проводять у церкві таємні зібрання?

Такі пристрасті, розповідають у селі, через те, що місцевий священик брат митрополита Сімферопольського Лазаря, а  він четвертий за старшинством у єпископаті УПЦ МП.

Як відбуватимуться відправи надалі, а також чи помиряться два священики в одному храмі,- поки невідомо.

Детальніше дивіться  відео “1+1“.