На Хмельниччині вівчарка врятувала людей від гадюки

1147

Отруйна змія заповзла на подвір’я, але до неї кинувся улюблений собака господарів.

Вівчарка врятувала господарів від нападу гадюки, яка заповзла до них на подвір’я в житловому кварталі майже у центрі міста Шепетівки, де поруч немає ні лісу, ні гаю. Собаки Дік і Рекс гралися, аж раптом помітили півметрового чорного плазуна, який сунув просто до порогу будинку, йдеться в сюжеті ТСН

Дивна поведінка псів і привернула увагу людей. 14-річний Дік вступив у двобій із гадюкою, а вдвічі молодший Рекс підтримував його лише гучним гавканням, тримаючись позаду. Але змія виявилася спритнішою. “Собака почав скавчати, лапою прикривати свою мордочку і побачила гадюку, яка почала повзти ще далі”, – розповіла племінниця господаря Яна Вихівська. “Дік хотів її зубами загризти, вона його вкусила, він відскочив, почав скавчати”, – розповів власник псів Євген Ступак. Однак головне було зроблено – люди помітили небезпеку. І сапою для полоття землі на городі припинили візит гадини назавжди.

Коли господарі фотографували вже мертву нападницю, то помітили, що з їхнім захисником коїться щось не те. “Він заліз зразу у вольєр і там сидів, не вилазив, у нього одразу напухла мордочка”, – каже Яна. “Піна йшла з рота, і дуже важке дихання було”, – пригадує господар собак. Гадюка вкусила Діка в нижню щелепу – це одне з найнебезпечніших місць потрапляння отрути. У пса був сильний набряк, він задихався і помирав, але лікарі зуміли врятувати йому життя. “Кололи місце для того, щоб цей запальний набряк не розповсюджувався, щоб блокувати цей запальний процес. Далі ми симптоматичне лікування надавали. Кололи препарати, які будуть інтоксикацію знімати”, – розповів ветеринар Олександр Карпенко.

Вівчарці пощастило, що допомогу йому змогли надати у найважливіші перші півгодини після укусу. “Я над ним плакав два дня, щоби нічо не сталося. Ну, це як член родини, 14 років він з нами, і втратити такого розумного пса було б дуже шкода, і дуже важко було би це перенести”, – зізнався Євген Ступак. Зараз життю Діка вже нічого не загрожує, а вдячні господарі подвоїли йому обідню порцію. Вони кажуть, що полюбили свого рятівника ще більше, і тепер частіше купують його улюблені індичі стегенця.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини