Москва приєднала українську церкву неканонічно – Вселенський Патріарх

2328

Константинополь заявив, що ніякої канонічної території Російської Православної церкви (РПЦ) в Україні не існує. А Москва у 1686 році приєднала українську церкву неканонічно і взяла більше, ніж дозволено.

Про це пише Gazeta.ua

“Нехай не забувається, що Константинополь ніколи не видавав дозволу передавати території України будь-кому, крім права хіротонії Київського митрополита у Москві на умовах його обрання соборно в Києві на місцевому Соборі та при безумовному згадуванні Вселенського Патріарха.

Це сказано у Томосі про автокефалію, що Мати-Церква дарувала Польській церкві: Наш Престол не визнав відділення Київської Митроподлії і залежних від неї православних Церков Литви та Польщі та їх приєднання до Московської Церкви, що було здійснено проти канонів та не були дотримані права Київського митрополита, який мав титул Екзарха Вселенського Престолу”, – йдеться в інформаційному бюлетні з прес-служби вселенського патріархату, текст якого опублікував речник УПЦ Київського патріархату Євстратій Зоря на своїй сторінці у Facebook.

Вселенський Патріарх Варфоломій сказав про свою незмінну турботу/зацікавлення у розв’язанні/лікуванні українського церковного питання і відновленні єдності “розділеного церковного тіла в Україні”.

Вселенський Патріарх Варфоломій: «Нехай не забувається, що Константинополь ніколи не видавав дозволу передавати…

Gepostet von Євстратій Зоря am Sonntag, 1. Juli 2018

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини