Морквяно-імбирний торт від пані Стефи

1809

ОБЕРЕЖНО, ВИКЛИКАЄ ЗАЛЕЖНІСТЬ!

Я дуже люблю моркву, і коли кілька років тому на америцьких кулінарних сайтах почало рясніти від всіляких “Best ever Carrot cake” і “Best of the best Carrot cake” я зберегла кілька “бестів”, зокрема морквяно-імбирний тортик, але ніяк не доходили руки, щоб спекти. А тут видалася гарна нагода – мамині уродини – і я собі подумала why not?

Морквяно-імбирний тортик. Carrot-ginger cake.

Відразу скажу – це абсолютно дивний торт. Він цілком не подібний до звичних класичних оріхового чи макового. Але це і добре. Тому давайте розширювати наші тортикові горизонти (:

Морквяно-імбирний тортик готується з’єднуванням сухої, рідкої фракцій та наповнювача, тому варто приготувати 2 більші миски для їх змішування. Також добре мати блендер і міксер.

“Суха фракція”
400 грам борошна
2 ст ложки тертої булки
1 чубата чайна ложечка цинамону
2 чайні ложечки порошку до печення
цедра 1 помаранчі, стерта на грубій терці
цедра 1 цитрини, стерта на дрібній терці

Морквяно-імбирний тортик. Carrot-ginger cake.

“Рідка фракція”
250 грам цукру (варто брати коричневий, але саме цього разу в мене його не було)
3 ст ложки меду (якщо твердий – то загріти)
4 яйця + 2 додаткові жовтки (лишилися за кадром знимки)
шклянка олії без запаху (200 мл)
витиснений сік з помаранчі

“Наповнювач”
400 грам моркви
50 грам імбиру
250 грам волоських горіхів
2 ст ложки масла
2 щіпки солі

Перемащення
500 грам доброго вершкового сиру
200 грам цукру-пудри (якщо сир квасніший то цукру-пудри може бути потрібно більше)
1 чубата ложечка крохмалю (на всякий випадок, якщо боїтеся, що крем потече)
сік цитрини
30 грам рому або помаранчевого лікеру
кілька ложок абрикосової мармоляди, або розварені і переміксовані сушені абрикоси

Морквяно-імбирний тортик. Carrot-ginger cake.

Далі покроково про корж:

  • Горіхи добре перебрати щоб не було лушпайок і підсушити в рурі хв 15 до появи горіхового запаху. Додати 2 ложки масла і сіль, добре вимішати. Як вистигнуть – посікти не надто дрібно.
  • Моркву потерти на грубій терці, імбир на тонкій, і ще ледь роздрібнити блендером, але не в однорідну кашку, а так, щоб трошки лишилося структури.
  • Ошпарити і добре помити помаранчу і цитрину. Цедру стерти.
  • В миску №1 висипати борошно, терту булку, порошок до печеня, цинамон і цедру. Розмішати.
  • В миску №2 вбити яйця + 2 додаткових жовтки, додати цукор, мед, олію і помаранчевий сік. На невисоких обертах вимішати міксером, щоб добре розчинився цукор, але суміш не пінилася. Ну або вимішати ложкою.
  • Змішати вміст мисок №1 і 2, вимішати щоб все сухе добре розмішалося. Тоді вмішати моркву і горіхи. Суміш виходить досить густа, але ще лиється.
  • В дно тортівниці (в мене вона діаметром 26 см – звичайна “велика” тортівниця) заправити пергамент, змастити дно і боки олійкою, присипати сухарями.
  • Вилити тісто в тортівницю і пекти при 175-180 градусах, на середній полиці до “сухої палички”. В мене на це пішло біля години часу. Тісто росте десь в 1.5-2 рази, особливо по центру.
  • Спечений корж повністю вистудити і розрізати на 2.
  • Зрізи змастити тоненько абрикосовою мармолядою. Нижній корж намазати кремом, накрити верхнім, зверху і боки намастити кремом і поставити в холодильник на кілька годин.

Тепер про крем.
До такого тортика класичним перемащенням є крем з вершкового сиру. В оригіналі беруть щось типу “Філадельфії”, але я взяла простий неквасний сир високої жирності. В мене був такий, що не мав грудочок, тому я відразу збила його з цукром пудрою і ложечкою крохмалю. Якщо сир має грудочки то його можна перетерти блендером. Коли він став однорідним, додала по краплі келішок рому і цитриновий сік, не перестаючи збивати. На смак крем солодкий, не впізнається сир, відчутно ром і цитринку. Якщо хочете – можна додати ванільного цукру, хоч я не давала.

Морквяно-імбирний тортик. Carrot-ginger cake.

Мої коментарі про те, що я поправлю наступного разу.
По перше, буду пекти в 2 тортівницях, щоб не розрізати корж. Крім того, думаю що тонші коржі будуть краще рости, бо тісто досить важке і мокре.
По друге, поекспериментую із спеціями – мені крім цинамону проситься ще трошки гвоздики.
По третє, додам в крем інший алкоголь. Думаю куантро гарно пасуватиме.

На смак коржі подібні на медівник, тільки значно текстурованіший – горішки добре відчуваються і їх смачно розкушувати. Морква не відчувається, і якби я не сказала з чого торт – ніхто б не здогадався. Торт вологий і дуже смачний, коржі гарно ввібрали мармоляду. Взагалі, дуже незвичний, але дуже вдалий тортик.

Морквяно-імбирний тортик. Carrot-ginger cake.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини