МОН дало пояснення, який правопис чинний після рішення Окружного адмінсуду Києва

646

Новий український правопис є чинним та обов’язковим для виконання до набуття чинності рішення Окружного адмінсуду.

Про це йдеться у заяві Національної комісії зі стандартів державної мови, оприлюдненій на сайті МОН, – пише zaxid.net.

«Національна комісія зі стандартів державної мови стурбована ситуацією, яка склалася навколо нової редакції Українського правопису. Усвідомлюючи важливість покладених законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» завдань, пов’язаних із напрямами діяльності, та власну відповідальність, Комісія наголошує на тому, що завчасні дії, звернення та заклики можуть вивести українське суспільство за межі правового поля», – йдеться у заяві Нацкомісії.

У свою чергу у заяві звернули увагу органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, що на сьогодні немає повного тексту рішення Окружного адміністративного суду міста Києва щодо постанови Кабінету міністрів, який може бути предметом конструктивного обговорення.

«Комісія як колегіальний орган виконує свої повноваження в межах та в спосіб, визначені Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами, дотримується прямих норм закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та ухвалює рішення щодо стандартів державної мови. До моменту, коли рішення суду набуде чинності, постанова Кабінету міністрів України «Питання українського правопису» від 22 травня 2019 року № 437 є чинною та обов’язковою для виконання на всій території України», – повідомили у Нацкомісії.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини