Маланка на Буковині: традиції та звичаї (відео)

1438

Маланка заходить у кожну хату, щоб прогнати з подвір’я злі сили…

Джерело: Радіо Свобода

Село Красноїльск поділене на так звані «кути» (райони), у кожного з яких є своя Маланка. Отже, ласкаво просимо до кута під назвою «Сус»! (Сус з румунської мови перекладається як «нагорі» і є найбільш гірською місцевістю у селі.)

Найбільш помітні герої Маланки – Ведмідь в костюмі із соломи та Циган (за легендою – слуга Царя). Тільки Ведмідь на своїх величезних плечах може винести із двору нечисту силу. Цигани, в свою чергу, приборкують своїх ведмедів та піклуються про них.

Маланкарі глузують і з сучасних реалій. Окрім традиційних персонажів (Ведмідь, Циган, Дід, Баба, Лицар, Жид…), як нечиста сила тут виступають злі лікарі, міліціонери, військові та навіть візовий офіцер Євросоюзу.

Маланки ходять селом всю ніч без перерви. Зранку її учасники вже є втомленими, а комендант – без голосу від постійного крику. Але ніхто й не думає зупинятися. Всього Маланка робить декілька перерв на їжу, які тривають не більше 30-40 хвилин.

Маланка Суса йде головною вулицею Красноїльска.

Традиції святкування Маланки лишаються майже незмінними протягом століть.

Близько другої години дня всі Маланки збираються у центрі села для завершальної частини свята. Тут їх вже чекають тисячі глядачів, а сільський голова готується визначати кращу Маланку цього року.

Як говорять самі красноїльці, вони не змогли б жити без цієї традиції. Маланка передається від дідів та прадідів, створює нових героїв та не припиняє свого розвитку.

Буковина зберігає традиції святкування Маланки

Подивіться, як у Красноїльску, що на Буковині, святкують Маланку. Для жителів села це свято – невід’ємна частина життя. Цілий рік вони готують маски, зброю та музичні інструменти, роблять із соломи величезних ведмедів та вивчають пісні і танціЧитайте про це тут►bit.ly/2iCfW8T

Gepostet von Радіо Свобода am Sonntag, 13. Januar 2019

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини