Львівське метро: мрія чи прихована реальність містян?

4080

Ви коли-небудь чули про існування львівського метро? Ні, значить ви точно мало знаєте про місто! Виявляється, воно існує більш, як півстоліття (!) і це, здається, не жарт. Пояснюю, чому…

Де взялась тема статті?

Буквально вчора-сьогодні натрапила на цікавий сайт Львівського метрополітену. Так-так, саме його – дуже переконливо написано. Прочитавши, спершу, признаюсь, не зрозуміла про що йдеться взагалі…Після півгодини часу читання контенту, картина трішки вималювалась, – справа в тому, що один доволі непростий собою розробник сайтів створив і присвятив інтернет-сторінку фантом-ідеї львівського підземного транспорту)

Це все, звісно, чудово, якби не одна “майже непомітна” вивіска (якщо говорити, сильно применшуючи), на яку звернула увагу сьогодні. Насправді, не зауважити дуже важко – повідомлення про те, що незабаром відбудеться відкриття нової станції Львівського метрополітену, скажемо так, зупинило не лише мене на вулиці. Загалом, дивіться самі.

Так я вирішила повернутись до історії з метро у Львові й пошукати більше інформації…

Коли вперше заговорили про метро?

Знаєте, історії на сайті про існування метро захоплюючі) Наводжу приклад: “Львівський метрополітен – вид рейкового позавуличного транспорту Львова. Еволюціонував від ідеї підземного трамвая, який почав будуватися в місті наприкінці 1980-х років. У 1990-х обговорювалася можливість зведення класичного метрополітену. З початком 2000-х їй на зміну прийшла ідея легкого метро за системою “Радан”.”

А й справді, якщо вірити українській ” Вікіпедії”, в, не такі вже й далекі, 60-ті роки ХХ століття, виникла ідея побудувати мережу транспортного сполучення для громадських перевезень під землею. Однак, йшлось тоді про трамвай.

Якщо не переповідати енциклопедію дослівно, можна узагальнити: аж через 12 років з’явився проект першої черги підземного будівництва (на карті траєкторію позначено синім кольором). Нагадую, мова досі йде саме про ТРАМВАЙ.

Вже у 1989 році розпочались перші роботи під землею. Однак, через невеликий відрізок часу проект просто ” тріснув” у прямому сенсі слова. Здавалося б, прорахували різні деталі: і рівень ґрунтових вод знайшли як знижувати і, загалом, спланували всі дії…Першу шахту розмістили на задньому дворі Палацу Потоцьких – через підземні роботи в фундаменті будівлі утворилась тріщина; мешканці сусідніх будинків теж скаржились на схожу ситуацію. Але, за основною версією головуючого будівництва, в міста просто не вистачало грошей – криза.

Цілком можливе пояснення, якщо врахувати, що “на вулиці” були 80-ті…

На цьому, історія львівської “підземки” завершується…

В 2008 році мережею починає ширитись міф про “жахливі, неприпустимі речі”, які витворяють працівники львівського метрополітену з російськими гістьми у місті. Зокрема, такий собі користувач torshirsky в блозі описує всю, досі невідому(!) історію будівництва “підземки” та, навіть, назви станцій: що де є, що на кожній відбувається. З історії, яку описує, вже “пан Анонім”, це не метро( якщо забуваєш на мить, що його взагалі немає), а справжня система нищення росіян – їх і варять, і палять, і катують…повний набір, одним словом.

Джерело: lvivski.in.ua

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини