Львівська сотня – маленьке диво 19 лютого, завдяки якому вистояв Майдан

12005

5-ті роковини найкривавіших трьох днів Революції Гідності. 19 лютого 2014-го – це другий день від початку масштабного наступу “Беркуту”.

Про це повідомляє 24 канал

Спецпризначенці відімкнули у середмісті електрику, закрили метрополітен та в’їзди у Київ – і пішли на штурм барикад Євромайдану. Той штурм був цілком вдалим – “беркутівці” захопили колонаду й підпалили Будинок профспілок (щоби викурити звідти активістів), а зупинилися лише тому, що в них банально закінчилися набої та гранати.

Відтак у ніч проти 19 лютого стає зрозумілим, що добити Євромайдан – то лише питання часу, питання буквально кількох годин, поки “Беркут” перепочине й поповнить боєкомплект. То ж ранок 19-го мав стати останнім для Революції Гідності… Політики зі сцени десь поділися, самооборонців було обмаль й половина барикад залишилися взагалі без охорони – люди розходилися по домівкам, були дуже втомлені і зневірені у власних силах – їм реально не було що протиставити озвірілому “Беркуту”, який йшов їх вже вбивати.

Нечисленні протестувальники, які зранку 19-го ще залишалися на Майдані, готувалися до останнього бою. Готувалися вмирати – перевдягнувшись у чисту білизну, обдзвонювали рідних попрощатися, а потім зносили останні шини для вогняної барикади, збирали бруківку – свою єдину зброю…

Йдеться про 7-му ранку 19 лютого – коли “беркутівці” вже вишиковувалися, щоби йти на новий штурм. Саме тоді з тилу Євромайдану, там, де вже не було охорони, в спину самооборонцям забігла, як спочатку здалося, сотня “тітушок” з битами та щитами. Це був би остаточний розгром, адже протистояти атаці з двох боків мітингувальники не змогли б…

От саме тоді сталося те маленьке диво, завдяки якому Майдан встояв – бо з тилу від Бессарабського ринку до євромайданівців бігли ніякі не “ті тушки”! Це була підмога зі Львова, якій вдалося двома автобусами прорватися до Києва крізь кордони даїшників.

Брати! Пробачте, що їхали так довго! – такими були перші слова хлопців зі Львівської сотні до ошелешених євромаданівців.

І диво на цьому не скінчилося: львівяни одразу пішли в наступ, ця мізерна сотня людей кинулася на ВВ-шників, й ті з відчайдушними вигуками “бандери прорвалися” почалися тікати вгору по Інститутській, затоптавши при цьому навіть озброєних автоматами “беркутівців”, які рушили їм на допомогу.

Євромайдан: хроніка 19лютого 2014 року – дивіться відео