В мережі Інтернет вдалось натрапити на два короткометражних відео на яких можемо побачити як виглядав Львів під час радянської окупації в 1940 році.
На першому відео бачимо вулиці міста Львова; будівлі, сквери, пам’ятники; міський транспорт, перехожих на вулицях та львівських двірників. Далі кадри, де вулицею проходить піонерський загін із прапором та барабаном, по парку проходять радянські військові. У пропонованому відрізку є також вулиці Львова, що були зняті з верхньої точки. Тут також є легендарні львівські трамваї. Останні кадри показують нам львівського лікаря в процедурному кабінеті.
Друге відео 1940 року кадрами панорам будинків міста Львова та розповіддю про те, що «новоприбулі» робітники будуть переселяються в упорядковані квартири.
Далі бачимо Працівників кондитерської фабрики ім. Кірова. Відео продовжують кадри історичних пам’яток Львова.
В цьому відрізку кінохроніки є кадри зйомок фільму «Мрія» (1940), режисером якого є Михайло Ромм. Це був радянський пропагандистський фільм, про те як важко жилось на Західній Україні в 1933 році. Сюжет фільму розповідає про те, як з бідних сіл Західної України, що належали в ті часи Польщі, тяглися в міста тисячі людей в пошуках роботи і щастя. Серед них така собі Анна. Пропрацювавши всю ніч швейцаром в місцевому ресторанчику, під ранок поверталася вона до своїх обов’язків прислуги в пансіоні під гордою назвою «Мрія».
Також в кінохроніці бачимо новоприбулих радянських суддів, які виголошують вироки; студентів львівських вишів, а саме, медичного інституту, Інституту української літератури ім. Т. Г. Шевченка, Львівського державного університету.
До вашої уваги кадри з письменницею В. Василевською в робочому кабінеті, будинки Львівської консерваторії, театру опери та балету та засідання Львівської міської ради.
Джерело: Фотографії старого Львова