Літак-чемпіон і унікальний АН-2-100 – стартував Фестиваль авіації

1252

У Харкові стартував 5-й щорічний авіаційний фестиваль KharkivAVIAfest. Два дні гості свята зможуть спостерігати безперервні польоти, розбиті на тематичні підкатегорії. Тут і польоти строєм різних типів авіатехніки, і прольоти суден військової авіації України, і показові стрибки парашутистів з прапорами, і вражаючі польоти повітряних куль.

– Харківський Фестиваль авіації – це кульмінація сезону малої авіації в Україні, – каже його організатор, начальник Харківського авіаклубу Сергій Філатов. – На аеродром “Коротич” для виступів і демонстрації своєї техніки прилетіли пілоти з усієї країни. У небі обидва фестивальні дні задіяні понад 20 типів авіатехніки.

Гостей свята чекають всі можливі фігури складного і вищого пілотажу, варіанти виконання спортивних вправ світових авіаційних чемпіонатів, застосування авіації в народному господарстві, для навчання пілотів, в процесі порятунку, а також в надзвичайних ситуаціях. У програмі прохід строєм різних типів вертольотів, виступ пілотажної групи вертольотів Мі-2, і особливо видовищний номер – авто-вертолітний слалом – спільний паралельний обхід наземних перешкод машиною і вертольотом.

Серед безлічі білих моделей кидається в очі яскраво-червоний ЯК-18Т.

– На двомісному ЯК-18 готували пілотів цивільної авіації. Зробили модифікацію – додали ще два місця для пасажирів і отримали транспортний літак. Тому і буква Т, – пояснює льотчик-випробувач Харківського авіаремонтного заводу Олексій Котов.

Постійний учасник фестивалю – навчально-бойовий літак Л-29 – перший чеський реактивний літак.

– Під крилами можна було вішати ракетні блоки або бомби, – продовжує Олексій Котов. – У нас на таких моделях проходили первісну підготовку курсанти льотних училищ. Потім вже вони пересідали на бойові літаки.

Родзинкою фестивалю став літак Aeropract-40, на якому його конструктор Юрій Яковлєв став чемпіоном світу.

Серед унікальних моделей KharkivAVIAfest Сергій Філатов називає АН-2-100 – модифікацію знаменитого АН-2. Двигун став потужнішим в півтора рази. Пілот АН-2-100 Сергій Тарасюк називає літак унікальним не тільки для України, а й світу. Головна особливість – багатофункціональність. Пасажирські та вантажні перевезення, санітарні завдання, лісовий патруль, хімроботи. Для посадки літак обладнують колесами, лижами або поплавками.

Ефектним сюрпризом для гостей фестивалю став політ багатофункціонального винищувача 4-го покоління СУ-27 Повітряних сил України.

В рамках фестивалю діє велика виставка авіаційної техніки, яка виробляють або модернізують в Україні. На відкритому майданчику глядачі мають доступ до цивільних літаків і вертольотів, а також до військових повітряних суден ПС ЗСУ.

Традиційно на фестивалі можна ознайомитися зі зразками сучасної сухопутної військової техніки, технікою і обладнанням рятувальників і медиків, раритетною авто- і мото-технікою.

– За попередніми підрахунками, KharkivAVIAfest відвідають більше 20 тисяч осіб, – прогнозує Сергій Філатов.

Наступного року, обіцяє Філатов, глядачі зможуть побачити на фестивалі раритетний літак По-2.

Вертолёт МИ-2

Фото з відкритих джерел

Джерело: Gazeta.ua

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини