Куди поїхати у січні в Україні 2018: 30 ідей

1661

Січень – найчарівніший місяць зими. Адже це час, коли на землю тихенько спускається різдвяне диво. Казкові персонажі немов сходять з книжкових картинок у нашу реальність. Стародавні легенди на час стають дійсністю, оживають билини. Потрібно зібрати якомога більше дивовижних миттєвостей цього незвичайного світу січневих чудес.

За матеріалами: IGotoWorld.com

Куди йти на зустріч мрії? Куди відправитися на відпочинок у січні в Україні? Про це IGotoWorld.com розповість у своїй традиційній добірці для любителів подорожей.

На Різдво до Львова

Де по-справжньому відчути дух Різдва, як не у Львові? Традиції сімейного святкування, народні звичаї, вертепи, колядки і 12 страв – усе, як має бути! До того ж, на 6–9 січня у місті Лева безліч різдвяних заходів: від традиційних вертепів у центрі міста до народних гулянь і тематичних концертів у львівській Опері. Детальніше про програму святкувань читайте в афіші.

Обов’язково завітайте на Різдво у гаю – це традиційне дійство, де буде цікаве і дорослим, і малим! Все відбувається у Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай». Це – купа колядок, вертепи, театралізовані вистави, традиційні гуляння і величезна кількість різдвяних зірок! Усі охочі разом співатимуть колядки та ходитимуть від хати до хати, насолоджуючись неповторною атмосферою сімейного свята!

Коли: основні заходи проходитимуть з 6 по 9 січня.

Місце проведення: Музей народної архітектури і побуту на Чернечій горі, 1. Центр Львова та інші локації.

До «Зимової Країни», Київ

Чудовий, вірніше, казковий варіант для усіх, хто навідається на новорічно-різдвяні канікули до столиці України. У «Зимовій Країні на ВДНГ» у Києві на дорослих і малечу чекає безліч святкових локацій: Резиденція Діда Мороза, Замок крижаних скульптур, Країна роботів, драйвові гірки та ковзанки, яскраві новорічні шоу, казкові музеї та театри працюватимуть на ВДНГ аж до 14 січня.

Джерело фото: kiev-today.com.ua.

Коли: до 14 січня 2018 року. 

Вартість квитків: від 0 до 150 гривень (в залежності від локації та заходів).

Місце проведення: Національний комплекс «Експоцентр України» (ВДНГ), місто Київ, проспект Академіка Глушкова, 1.  

Як дістатися: доїхати сюди можна на метро (станція «Виставковий центр»); тролейбусами №11, 12, 43; маршрутними таксі №212, 416, 444, 507; автобусом №1.

На фестиваль вина на Закарпаття

Домашнє закарпатське вино допоможе зігрітися в зимові морозні дні, а веселий фестиваль-конкурс «Червене вино» додасть нових барв у вашу відпустку. Жителі чарівного Мукачева кличуть до себе на свято: облаштовують велике ярмаркове містечко з дерев’яних будиночків.

Джерело фото: mukachevo.net.

Коли: 9–14 січня.

Вартість квитків: вхід на фестиваль безкоштовний. 

Як дістатися: до Мукачева найзручніше доїхати поїздом, або з Ужгорода автобусом. Фестиваль пройде у парку Перемоги на вулиці Грушевського.

Поколядувати на Подолі 

У Києві цього року вперше проведуть Столичний Різдвяний фестиваль. Центральною локацією фестивалю стане Поштова площа. Подія розпочнеться напередодні Старого Нового року, 13 січня, та триватиме до вечора. Це чудова нагода відпочити з дітьми, разом відсвяткувати Різдво та Новий рік та відчути особливу атмосферу різдвяного Подолу – історичного і культурного серця столиці України!

2676764_800x600_630_360_1512201486-8326. Джерело фото: ukrinform.ua.

Коли: 13 січня, з 12:00 до 20:00.  

Вартість: безкоштовно. 

Як дістатися: Поштова площа у місті Києві (станція метро «Поштова площа»).

На свято Маланки у Вашківці

Ви коли-небудь бували на святі Маланки? Знаєте, хто вона така? На Старий Новий рік маєте можливість про все дізнатися та навіть взяти участь у святковому дійстві: у Вашківцях (Чернівецька область) цього року проведуть «Маланка-фест». Місто перетвориться на казкову арену найяскравіших зимових святкувань на Буковині. Головними учасниками цього дійства є сама Маланка, а також такі персонажі як Козак, Бук Шандр, Українка, ведмеді, дід і баба та інші. Усіх їх представляють виключно перевдягнені чоловіки та хлопці. Це український карнавал зі своїми звичаями, традиціями та гумором. Мусите відвідати!

Джерело фото: promin.cv.u

Коли: 13 та 14 січня.

Вартість: безкоштовно. 

Місце проведення: місто Вашківці Вижницького району Чернівецької області (37 км від Чернівців).

Як дістатися: доїхати зручніше спочатку до Чернівців, а звідти автобусом до Вашківців. 

На зимові святкування до Запоріжжя

На весь період новорічно-різдвяних свят, аж до 19 січня у Запоріжжі триватиме фестиваль, що стане головною локацією для святкового дозвілля. Площа Фестивальна перетвориться на центр різноманітних цікавостей:

  • тут діють святкові будиночки, де можна скуштувати гарячі напої та різдвяні солодощі,
  • у новорічному Містечку майстрів кожен зможе придбати оригінальні подарунки і сувеніри,
  • заглибитися у духовне святкування й традиції періоду Різдва Христового допоможе Релігійне містечко, яке також буде знаходитися на Фестивальній площі.

Джерело фото: Forpost.media.

Коли: до 19 січня

Місце проведення: площа Фестивальна, Запоріжжя. 

Вартість: безкоштовно. 

На Фестиваль вертепів у Харків

Ще не вирішили, де відпочити у січні в Україні? А от Харків готується до грандіозного свята. Поспівати колядок вертепи з’їдуться з різних куточків країни. І, можливо, прикрасить свято німецький ляльковий театр. Головна подія – парад вертепів, що відбудеться на центральній вулиці Харкова – Сумській, а виступи заплановані на різних міських майданчиках.

Джерело фото: look.com.ua.

Коли: 13–14 січня.

Місце проведення: Театр опери та балету імені Лисенка. Харків.

Вартість: безкоштовно. 

Як дістатися: найближча станція метро біля Театру опери та балету імені Лисенка, що на вулиці Сумській, – «Холодногірсько-заводська». Також заходи відбудуться біля пам’ятника Тарасу Шевченку і на площі Конституції.

Зустріти Різдво у Києво-Печерській лаврі

Пройнятися особливим благом, яке спускається на землю на Різдво, допоможе головна святиня України – Києво-Печерська лавра. Кожен день тисячі віруючих приходять до духовної скарбниці України, щоб піднести свої молитви. Різдво, проведене у стінах древніх храмів, стане найяскравішим початком 2018 року.

Джерело фото: kievvlast.com.ua.

Як дістатися: вийти на станції метро «Арсенальна» і пройтися 10–15 хвилин. Можна пересісти на тролейбус № 38 або автобус № 24.

Купальні під відкритим небом, Закарпаття

На вулиці мороз, але тих, хто гріється в теплих водах фонтану-ілюзії, це не турбує. Температура води найоригінальніших купалень України – +41…42 °С. Замерзли? Можна гарненько погрітися у «соляній лисячій норі», хамамі, римській або евкаліптовій сауні.

Джерело фото: kosino.com.ua.

Ціна: 3 години у термальному комплексі – 350 грн.

Де зупинитися: в готелі при комплексі «Термальні води Косино» або підшукати затишний варіант у Косоні.

Як дістатися: з Ужгорода поїздом до станції Косонь або автобусом з Берегово.

Скупатися в «пекельних» чанах

Опинитися в чані з гарячою водою, що повільно підігрівається на вогні, – здається, це якесь катування часів інквізиції. Але ні, так поправляють здоров’я українці. І спеціально їдуть за цим у Лумшори. Місцеве мінеральне джерело, насичене сірководнем, використовували для цих цілей здавна. І традиція досі жива. А ще Лумшори цікаві тим, що знаходяться в оточенні букових, хвойних лісів, незайманих водоспадів і сусідять з місцем гніздування хижих птахів – заказником «Соколині скелі».

Джерело фото: panoramio.com.

Як дістатися: до Ужгорода поїздом, далі маршруткою. В дорозі – півтори години.

Зимова тиша Миргорода

Тиха річка, оточена засніженим лісом, спить земля, де час тече розмірено і ніхто нікуди не поспішає. Благодатна вода, що допомагає поправити здоров’я, стародавні церкви, гоголівські місця… Подорож у глибинку Полтавщини подарує здоров’я на цілий рік.

Джерело фото: youtube.com.

Як дістатися: з Києва, Харкова, Львова, Ужгорода та інших міст до Миргорода можна доїхати поїздом. Також можна дістатися до Полтави, а там пересісти на автобус.

Буковель і Драгобрат: відпочинок у січні і ціни

Жоден туристичний путівник по Україні не обходиться без згадки про Буковель. Це найпопулярніший гірськолижний курорт України з розвиненою інфраструктурою і високими цінами. Січень – найбільш «гаряча» пора. На різдвяні свята ціни високі і падають після їх закінчення. А набридла цивілізація – не так далеко красується найвисокогірніший курорт України – Драгобрат. Дістатися туди можна тільки на всюдиході!

Джерело фото: Bookit.ua.

Ціни в Буковелі:

  • Разовий оглядовий підйом, якщо не брати абонемент, коштуватиме 105 грн, у святкові дні – 135 грн.
  • Один підйом для катання – 250 грн, у святкові дня – 325 грн.
  • Одноденний абонемент обійдеться у 975 грн, у святкові дні (з 2 по 6 січня) – 1270 грн.
  • Абонемент на 10 днів обійдеться у 6825 грн, у свята – 8875 грн.  

Зі скіпасами на Драгобраті складніше, ніж на Буковелі, оскільки власники підйомників різні.

  • Один підйом – 35–40 грн.
  • П’ять підйомів – 150 грн дорослий, 80 грн дитячий.
  • 20 підйомів – 450 грн.
  • 50 підйомів – 1000 грн. Варто зазначити, що ціни на свята значно зростають. 

Автор фото: Анна Семенюк.

Як дістатися: до Івано-Франківська, звідти до Буковеля регулярно курсують маршрутки. Якщо добираєтеся до Драгобрата, зручніше це зробити поїздом Київ – Рахів до селища Ясіня. Там на вокзалі вже чекають позашляховики до Драгобрата.

Закарпатський курорт: Красія

Куди поїхати у січні покататися на лижах? А ви знаєте, що найбільш закарпатський курорт Красія може похизуватися найдовшою гірськолижною трасою України – 3,5 км. Фрірайд-схили, квадроцикли, сани, снігоходи – розваги на будь-який смак.

Джерело фото: kracia.kurorts.com.

Ціна: вартість абонементу на день стартує від 350 грн. На новорічно-різдвяні свята – 500 і 650 грн за день катання. Проживання у готелях – від 450, 550 грн за добу за стандартний номер (не у святковий період). Крім того, є великий вибір приватних садиб з різним ціновим діапазоном. У святкові дні зазвичай ціни вищі, зважайте на це. 

Як дістатися: потягом до Ужгорода, а звідти ще автобусом години дві до села Вишка.

Три курорти під «боком»: Славське, Захар Беркут, Динамо-Тростян

Мабуть, найбагатолюдніший курорт Львівської області – Славське. Він облаштований відносно недалеко від міста Лева, так що на вихідні черги на підйомники не рідкість. А поруч знаходяться інші гірськолижні зони – Динамо-Тростян, Захар Беркут.

Джерело фото: Io.ua.

Ціна: денний абонемент на курорті Славське стартує від 380 грн. На Захарі Беркут – від 500 грн.

Як дістатися: через Славське проходить поїзд Київ – Ужгород. Також можна дістатися поїздом до Львова, а далі маршруткою або електричкою. У дорозі близько 3,5 години.

Зимові розваги у парку «Київська Русь»

Яскраві свята приготував українцям парк «Київська Русь». На новорічно-різдвяні свята двері казкової зимової країни будуть відкриті для усіх охочих. Маленькі гості парку зможуть звільнити Снігуроньку з рук нечистої сили, а король потрапить у нетрі, розігруючи роль жебрака. У постановці задіяні кінно-трюковий театр, поєдинки з використанням середньовічної зброї, вогняні ефекти і багато іншого. Гарне місце, щоб відпочити з дитиною.

Джерело фото: parkkyivrus.com.

Ціна: 150 грн для дорослих, 50 грн для дітей. Є знижки.

Як дістатися: маршруткою від метро «Видубичі» – парк «Київська Русь» розташований за 45 хвилин їзди від Києва, у Копачеві.

До українських традицій в етнокомплексі під Києвом

Невелике українське село зі справжньою церквою завжди привітно відкриває двері тим, хто хоче доторкнутися до стародавніх традицій. Різні стилі архітектури, безліч майстер-класів та розваг прикрасять відпочинок у січні і залишать яскраві враження.

Джерело фото: blitz.if.ua.

Ціна: вхід вільний. Вартість екскурсії – від 30 грн.

Як дістатися: від столичного метро «Святошин» автобусом до Миколаївки – парк розташований за 1,5 км від повороту.

На батьківщину магів і чарівників: у Диканьку

Наймістичніша поїздка на Різдво, в край відьом, чортів та іншої нечисті, яка з усіх сил намагається зірвати світле свято. Колись мальовнича природа Диканьки справила на Миколу Гоголя таке незабутнє враження, що він створив свої «Вечори на хуторі поблизу Диканьки». Чи жива тут досі містика? Де та церква, що розписував Вакула? Де його скриня? Краще поїхати і розвідати все самим! І не забудьте заїхати на вареники в стилізований хутір.

Джерело фото: tamtour.com.ua.

Як дістатися: своїм транспортом, або до Полтави – звідти в Диканьку постійно їздять автобуси. 

Гуцульський край: традиції предків

Напевно, кожному, хто одного разу відчув магію гуцульського краю, завжди хочеться сюди повернутися. А Різдвяні свята – час, коли варто їхати у Верховину і Криворівню. І з головою поринути в гущу подій, побачити, як трепетно зберігають місцеві традиції предків.

Джерело фото: youtube.com.

Як дістатися: потягом до Івано-Франківська або Ворохти, далі автобусом. Або можна скористатися екскурсією.

Відпочинок на козацькому хуторі

Знаєте, що під Дніпром є козацький етнохутір? Та ще й не один – їх мінімум три! Тут весело проводять час за козацькими розвагами, катанням на конях і стрільбою з лука. Знайомлять з побутом селян і козаків і пригощають традиційними українськими стравами! А неподалік – перлина Дніпропетровщини – батьківщина унікального петриківського розпису.

Джерело фото: турцентр «Риба Андрій».

Як дістатися: можна машиною або автобусом доїхати до етнохутора в селі Гречане чи до козацького хутора «Галушківка», поруч з Петриківкою. Варто зазначити, що варто завчасно домовлятись про проведення екскурсій і розважальних програм.

Зимова краса Тернополя

Взимку «файне місто Тернопіль» перетворюється в романтичну казку! Знамените тернопільське озеро, скуте кригою, острів Закоханих і острів Розлуки… Чарівна картина, чи не так? А скільки цікавих історій зберігає це місто…

Джерело фото: questrum.livejournal.com.

На батьківщину «Кварталу 95», Кривий Ріг

Тим, хто ніколи не був у найдовшому місті України, здається, що робити там нічого. Переконайтеся, що це зовсім не так. Ви бачили, як кипить робота у цехах металургійного виробництва? Каталися на підземному трамваї – метротрамі? Бували в краєзнавчому музеї з 3D-відеогалереєю? А знаєте, який вид відкривається на нічне місто? Ні? А раптом під час екскурсії відкриєте для себе щось нове…

Джерело фото: detectives-ukraine.com/krivoi-rog.

Де зупинитися: у Кривому Розі ви знайдете готелі з усіма необхідними зручностями.

Зимова казка у Кам’янці-Подільському

Найбільш добрий ранок починається не з кави, а із запаморочливої краси величного замку. Такого, як Кам’янець-Подільська фортеця. Тільки уявіть собі ранкову прогулянку старовинними вуличками, зовсім таким, як їх описували в романах про середньовічних лицарів. А фото на Замковому мосту – відмінна пам’ять про поїздку в січні.

Джерело фото: get-wallpapers.ru.

Як дістатися: потягом або автобусом, наприклад, з Києва, зручно також автобусом із Чернівців. 

Помилуватися засніженою Софіївкою

Чарівне озеро затягнуте скоринкою льоду, дерева і квіти, що сплять під сніговим покривом і чекають наступної весни, щоб прикрасити парк. Взимку романтична Софіївка наповнюється особливою атмосферою тиші…

Джерело фото: dcfc-lad.livejournal.com.

Як дістатися: прекрасний парк розташований в Умані, куди можна доїхати автобусом або маршруткою.

Замки Закарпаття і дегустація сирів та вина

І все-таки Закарпатський край особливий! За казкою українці найчастіше відправляються саме сюди. Серед неймовірної краси незайманої природи збереглися неприступні твердині і виразні силуети благородних замків. Замок Паланок, Невицький, мисливський замок Шенборнів… І так, особливий смак таким поїздкам надає свіжий закарпатський сир і молоде вино.

Автор фото: Oleksandr Safronov.

Як дістатися: щоб подивитися кілька замків, найпростіше замовити тематичну екскурсію. Або сісти за кермо свого автомобіля і самим відправитися за пригодами.

Зимові пейзажі замку Любарта, Луцьк

Головна твердиня Луцька – знаменитий замок Любарта. Він залишає незабутні враження. Тут завжди діють цікаві виставки, а на різдвяні свята співають колядки. А який красивий вид відкривається на місто із замкової вежі! Відмінний варіант, куди поїхати відпочивати в січні.

Джерело фото: blog.i.ua.

Як дістатися: до Луцька курсують поїзди зі Львова, Києва. Можна доїхати автобусом або з екскурсією.

Підкорення засніжених гір Говерла та Петрос

Що може бути екстремальнішим за похід у гори? Похід у засніжені гори. А якщо це найвища гора України? Сходження на Говерлу взимку стане неймовірною пригодою. З вершини відкривається велична панорама Карпатських гір. Але ще можна взяти «штурмом» Петрос! Таке під силу лише сильним духом. Просто неймовірна поїздка в січні!

Автор фото: Анна Семенюк

АЛЕ! Похід в гори взимку може бути дуже небезпечним! Для цього необхідна відповідна підготовка, спорядження, досвідчений провідник і вдача.

Автор фото: Анна Семенюк.

Покататися на білосніжному красені

На свята часто показують старе добре кіно про красуню Попелюшку, в яку без пам’яті закохується прекрасний принц. І мчать вони серед снігової пустелі на парі білих красенів-коней. Ви можете приміряти на себе роль казкових персонажів і покататися взимку на конях. Ще немає навичок? Жашківський кінно-спортивний комплекс допоможе оволодіти майстерністю. А поруч, у Білій Церкві, є неймовірно романтичне містечко – парк «Олександрія».

Джерело фото: kraina.ua.

Ціна: 45 хвилин – близько 200 грн.

Як дістатися: електричкою або поїздом до Білої Церкви. 

Відпочинок для всієї сім’ї: похід в аквапарк «Dream Island», Київ

Вулиці замітає снігом, ви насолоджуєтеся тропіками і загубленим світом, в якому живуть динозаври і доісторичні чудовиська. Басейни з бурхливими хвилями, божевільні річки і розслаблююча джакузі залишать яскравий спогад про січень. Так, і аквапарк Dream Island – частина величезного комплексу, в якому є льодовий каток, зоопарк, автодром і багато іншого. Відмінне місце, щоб відпочити з дітьми.

Джерело фото: planetofhotels.com.

Вартість квитків: у будні дорослий (4 години) – 200 грн, дитячий (4 години) – 150 грн (ціна залежить від дня відвідування та часу перебування у комплексі). У вихідні дні відповідно на 40 і 30 грн дорожче.

Як дістатися: доїхати до станції метро «Мінська» або «Героїв Дніпра».

За мистецтвом на Арт-фестиваль до Черкас 

Арт-фестиваль «Гайда» – головна зимова подія у Черкасах. На гостей чекає затишна лампова атмосфера, щира акустика від відомих українських музичних гуртів й слово видатних письменників сучасності. В програмі фестивалю – не лише музична частина (Один в каное, Epolets, Karna, Arlett тощо), але й творчі зустрічі з письменником Юрієм Андруховичем.

Коли: 27 січня.

Місце проведення: Черкаський міський Будинок культури імені Кулика (вулиця Благовісна, 170).

Вартість квитків: від 190 до 380 гривень. 

Надихнутись творчістю на виставці «Від Андрія до Миколи, від Миколи до Василя»

Любите живопис? Вам обов’язково треба встигнути побачити роботи художників на виставці «Від Андрія до Миколи, від Миколи до Василя» у Музеї сучасного мистецтва України у Києві. Це родинна виставка, організована талановитим молодим живописцем Тарасом Коржом. Також представлено роботи 11 авторів у різноманітних напрямках. Живопис і батик, графіка та акварель, гончарство та скульптура – феєричний калейдоскоп творчих здобутків талановитих митців! 

Коли: до 11 лютого, час роботи: з 11:00 до 19:00 (понеділок – вихідний). 

Місце проведення: Музей сучасного мистецтва України (місто Київ, вулиця Кирилівська, 41).

Вартість квитків: вхід вільний.

Як дістатися: від залізничного вокзалу «Південний» на тролейбусі № 33, або ж від станції метро «Оболонь» на трамваї №11.

Січень обіцяє бути неймовірним! Він точно буде багатий на події, яскраві враження та незабутні емоції! А куди ви вирішили відправитися після Нового року?

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини