Куди поїхати на Великдень в Україні: найкращі місця для відпочинку

24643

Великодні свята для українців, зазвичай, тривають декілька днів. Щоб довго не засиджуватися вдома, ми підібрали для вас найцікавіші напрямки та маршрути для відпочинку в Україні.

Великдень українці святкуватимуть у неділю, 28 квітня. Також буде ще один додатковий вихідний у понеділок. LifeStyle 24 підібрав для вас цікаві маршрути для відпочинку та нових вражень.

Найкращі маршрути для Великоднього відпочинку

Київ

Київ вас неабияк здивує своєю архітектурою та кількістю церков та монастирів. Найзнаменитіша Почаївська Лавра стане добрим місцем для роздумів та щирої молитви.

Не забудьте про головний храм Української православної церкви – Володимирський собор. Сюди з’їжджаються віряни з усієї України, щоб взяти участь у традиційних великодніх обрядах. Також богослужіння на Великдень справляє український православний церковний діяч Філарет.

Володимирський собор
Володимирський собор

Великоднє богослужіння у Володимирському соборі пройде в ніч з суботи на неділю. Вночі 27 квітня розпочнеться Пасхальна полуношниця, після якої християни пройдуть навколо собору хресною ходою.

Опівночі розпочнеться перше пасхальне богослужіння – Рання, після чого відбудеться божественна літургія. Зазвичай, о 3 годині ночі освячують великодні кошики. Близько 7 ранку розпочнеться друга божественна літургія, а о 10 ранку – третя.

Києво-Печерська лавра
Києво-Печерська лавра

Ще одне особливе місце, куди варто потрапити у столиці – це Києво-Печерська лавра – одна з найдавніших святинь Київської Русі, побудована ще в 1051 році. На території лаври паломники можуть відвідати 10 церков, собор Успіння Пресвятої Богородиці, надбрамний храм, Ближні та Дальні печери та багато іншим цікавих місць.

Михайлівський Золотоверхий собор – визначна пам’ятка Києва. Собор входить в список ТОП-місць Києва і розташований в центрі міста на Володимирській гірці.

Михайлівський Золотоверхий собор
Михайлівський Золотоверхий собор

Коломия

Якщо ви ще жодного разу не були в цьому чудовому містечку, то Великодні свята – вдалий період, щоб побачити головну окрасу цього світлого свята – музей Писанкиіз величезною крашанкою на площі. Вона є однією з найбільших писанок в Україні. Пасхальне яйце сягає 13 метрів, а в музеї зберігаються понад 6 тисяч експонатів з усіх куточків України.

Музей Писанки
музей Писанки

Радимо відвідати Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття. У ньому прекрасні вироби народного мистецтва, гуцульський одяг, килими та меблі.

Львів

На Великодні свята Львів оживає туристами та запахом свята. Шевченківський гайчекає щороку гостей та містян, влаштовуючи незабутні забави. З 28 до 29 квітня у Шевченківському гаю проходитиме багато мистецьких та інтерактивних подій, люди співатимуть гаївки, відвідуватимуть майстер-класи та смакуватимуть Великодніми стравами.

Також впродовж святкування відбудуться виступи фольклорних колективів, привітання від християнських спільнот та естрадних виконавців.

Ужгород

Якщо ви бажаєте трішки оминути гамір і шум міста та полинути в атмосферу спокою та чистого повітря – закарпатська місцевість привітає вас неймовірними краєвидами та видовищним цвітінням сакури.

Цьогорічне цвітіння сакури очікують з середини до кінця квітня. Фестиваль “Сакура-фест” розпочнеться трішки раніше – 12 квітня і триватиме майже до 27 квітня.

Цвітіння сакури на Закарпатті
Цвітіння сакури на Закарпатті

У рамках “Сакура-фест” проведуть виставку писанок, хіп-хоп чемпіонат, Wow Show Fest, фестиваль театрального мистецтва, турнір із футболу, канатні перегони, винний фестиваль Sakura Wine 2019. Гостей також очікує безкоштовна екскурсія по місту.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини