Куди найчастіше їздять туристи в Україні

2321

Є такі місця, куди хочеш повертатися знову і знову, щоб побачити те, що так вражає з першого погляду. Україна має безліч таких місць, в які туристи приїжджають кожного дня, і ми спробували визначити 15 пам’яток, які точно не залишать вас байдужими.

Озеро Синевир

Озеро Синевір є візитною карткою Закарпаття. Це місце заспокоює та зачаровує мальовничими краєвидами, які утворюють 160-літні ялини. У центрі озера є невеликий острівок , через що й виникла народна назва Синевиру – Морське Око.

На цьому півострівці встановили скульптурну композицію «Синь та Вир», на честь двох закоханих.

З приводу цього існує місцева легенда: у графа, якому на той час належали всі ріки, ліси, гори, була донька Синь, яка закохалася у пастуха Вира. Закохані зустрічались таємно, щоб не розгнівати батька дівчини. Але коли граф про все дізнався, то наказав вбити хлопця, скинувши на нього великий камінь. Синь знайшла його тіло та почала плакати і з її сліз утворилося озеро з кришталевою водою.

Синевир – це місце, яке точно здивує своєю легендою і ви захочете стати її частиною.

Говерла

На найвищу точку України тисячі людей підіймаються щороку, що робить Говерлу одним із найпопулярніших місця України.

Назва “Говерла” з румунської означає «важко прохідне підняття», а з угорської – «снігова вершина». Перший маршрут зі сходження було відкрито у 1880 році.

Схили гори покриті буковими лісами та чагарниками. Біля підніжжя знаходиться один з витоків Пруту. Про Говерлу та ріку є легенда: колись вони були закоханими хлопцем та дівчиною.

Але Грізний Мольфар – батько Говерли, сховав її, перетворивши на гору. Прут дізнався, що має дістатись вершини до світанку, щоб зняти заклинання з коханої, але не встиг і почав плакати. Так і утворилася річка, яка випливає за схилів гори. І саме так Прут та Говерла назавжди разом.

Водоспад Шипіт

Водоспад є справжнім дивом Закарпатської природи. Розташований в ущелині Пилипець (притока Репинки). Найкраще відвідати водоспад саме навесні, коли тане сніг та восени, коли навколо гарний пейзаж.

З 1993 року біля водоспаду у липні проходить неформальний фестиваль, на який з’їжджаються представники з України та найближчих країн для святкування Івана Купала.

Фонтан Roshen

Це єдиний в Україні та найбільший у Європі плаваючий фонтан. Його засновано 4 вересня 2011 року та збудовано в руслі річки Південний Буг, що і робить його унікальним, бо всі інші фонтани в Україні створюються в штучних басейнах з системами очистки води.

У теплу пору року проводяться безкоштовні водяні вистави, які супроводжуються світловими та лазерними ефектами, музикою та відео-проекцією.

Корпорація Roshen займається технічним обслуговуванням фонтану, його підготовкою до нового сезону та створенням розважальних програм.

Петриківський музей етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва

Музей створений при Петриківському центрі народного мистецтва. Його відкрито 13 грудня 2010 році. Відвідувачі з усіх куточків України приїжджають, щоб подивитись на експозицію петриківського розпису від витоків до сьогодення. Відвідувачам пропонують зразки розпису Соколенка, Самарської, Глущенка, Нагай, Горбулі, родини Панків, Масюкевич, Пікушів.

Під час екскурсії Ви дізнаєтеся історію розвитку петриківського розпису, побачите зразки розпису різних часів.

Свято-Успенська Почаївська Лавра

Почаївська Лавра – це найбільша святиня Волині, яку засновано у XIX столітті ченцями Києво-Печерського монастиря. До головних святинь лаври належать: слід стопи Матері Божої з джерелом цілющої води, її чудотворна ікона, мощі преподобних Іова та Амфілохія.

На території можна знайти такі споруди: Троїцький собор, дзвіниця, келії, Свято-Успенський собор, Архиєрейський дім, Преображенський собор, надбрамний корпус.

Усі відвідувачі можуть пройти перевірку вузькою печерою, в якій молився преподобний Іов у XVII столітті. Прохід дуже вузький і паломники вважають, що якщо у людини є тяжкі та несповідані гріхи, то вона не зможе пройти(траплялися випадки, коли доводилося викликати священика до людей, які застрягли).

Почаївська лавра – це місце великої сили, яке збагатить Вас духовно.

Золочівський замок

Один із замків «Золотої підкови Львівщини», де ви точно зробите багато знімків. Замок збудовано у 1634 році Якубом Собеським. Відвідувачам пропонують екскурсії у Великому житловому палаці, Китайському палаці та у східному парку.

Це місце приховує багато моторошних таємниць: у замок під час реставрації привезли каміння на якому з’явилися незрозумілі символи. Вважають, що це таємні знаки або зашифрована карта. Говорять, що вони належали ордену тамплієрів. Також після того як привезли камені у замку бачили привид чоловіка у чорному довгому плащі, темному капелюсі та з тростиною.

Тому якщо ви не боїтеся примар, то замок Вам точно сподобається.

Замок Любарта

Це один із найстаріших замків України, де був, мабуть, кожен третій українець. Його збудовано за замовленням литовського князя Дмитрія-Любарта на честь коханої дружини (вона так і не побачила подарунок чоловіка, через ранню смерть). Цей замок також має містичну історію: говорять, що тут можна зустріти привид дівчини Оксани, яка відмовила коменданту фортеці і за це солдати вбили її.

Ще тут знайдено мережу підземних ходів, камери для тортур та склеп дівчини Магдалени. Одним словом – це туристичне місце для тих, хто має міцні нерви та жагу до таємниць.

Олешківські піски

Це другий за розмірами піщаний масив у Європі. Назва походить від найменування міста Олешки. Існує думка, що пустеля утворилася внаслідок льодовика від якого залишалась ґрунтова маса. Під пісками на глибині 300-400 метрів знаходиться прісне підземне озеро, але звідти не можна добувати воду.

У середині XX століття тут проводилися військові навчання, після яких утворилися бархани висотою до 20 метрів. У 2010 році Олешківські піски стали національним природним парком.

Собор святої Софії

Це одне зі 100 чудес світу, яке знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Собор збудовано у 1037 році князем Ярославом Мудрим. Назва походить від грецького «софія», що означає «мудрість».

Стіни викладені гранітом й рожевим кварцитом, мурування виконували на рожевому вапняно-цем’янковому розчині. До нашого часу збереглися 260 квадратних метрів мозаїк та 3тисячі квадратних метрів фресок XI століття.

У некрополі собору зберігаються саркофаги Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха, Всеволода Ярославовича.

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької

Мабуть найпопулярніше місце у Львові, у всіх хто був у цьому місті є фотографія на фоні театру. Його збудовано у 1900 році за проектом архітектора Зигмунта Горголевського, який є автором споруд у Польщі та Німеччині.

Споруду збудовано у стилі неоренесансну з елементами бароко та прикрашено скульптурами «Слава» і «Перемога». Першою на сцені оперного театру була поставлена драматична опера «Янек», яка розповідала про життя карпатських мешканців. Зал може вмістити до 1800 глядачів.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Університет заснований у 1875 році за указом Франца Йосифа. Має у своєму складі ряд установ: ботанічний сад, експериментальний рибозавод, чотири музеї, біологічна дослідна база.

Найвідомішими приміщенням корпусу є «Мармурова», «Червона», «Зелена», та «Блакитна» кімнати. Увагу туристів привертає саме «Червона» зала, її стіни оздоблені китайським шовком, підлога вистелена паркетом з червоного бука, зеленої липи та дуба.

Побувавши у цьому місці, Ви точно захочете повернути свої студентські роки та обрати для вступу саме цей університет.

Собор святого Юра у Львові

Найкращий бароковий храм Львова, що є взірцем європейської архітектури. Собор будували протягом двадцяти років (1744 – 1762). Тут зберігаються рідкісні християнські реліквії: ризи, чашка и дискос Папи Івана-Павла II, хрест з Голгофи, чудотворна ікона Теребовлянської Божої Матері, Київська ікона Матері Божої, мощі святих Юрія Великомученика, Миколая Чудотворця, Валентина.

У підземеллях собору знайдено поховання сімдесятьох людей, винний льох з чотирма скринями, хрести, медальйони, єпитрахилі Й. Борецького.

Острів Хортиця

Найбільший острів на Дніпрі, де зародилося козацтво. Вважають, що назва з’явилася від тюрксько-половецького «орт» – «середній»(посеред Дніпра) або від «хорт» – «пес».

У наш час – це острів на якому можна познайомитись із козацьким побутом та життям. Для туристів відкриті «Музей історії запорозького козацтва» та історико-культурний комплекс «Запорозька Січ», де можна побачити церкву, військові скарбнички, шинок, будинок кошового отамана, пушкарню, канцелярію.

Аккерманська фортеця

Фортеця є однією із наймогутніших споруд Середньовіччя. Назва походить з турецької і означає «білий камінь».

Основу фортеці становить цитадель, яку будували генуезці, у своєму складі має чотири башти, які об’єднані муром, двір (найбільший двір – Громадянський), мережу підземних ходів. Також є три башти: Овідієва, Сторожова та Пушкіна.

Ви точно відвідали більшість із цих пам’яток. А якщо ні, то швиденько починайте планувати нову подорож. А визначитись із місцем мандрівки Вам допоможе сам наш рейтинг.

Джерело: ukraine-is.com

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини