“Крим сам повернеться в Україну”: Кравчук дав несподіваний прогноз щодо півострову

1120
Экс-президент Леонид Кравчук в телепрограмме «Большая политика с Евгением Киселевым: Ночь выборов. 2-й тур». Киев, 7 февраля 2010 г.

Жителі анексованого Росією Криму захочуть повернуться в Україну, коли рівень життя в країні зрівняється з європейським.

Таку думку в інтерв’ю “Апострофу” висловив перший президент незалежної України Леонід Кравчук. Відповідаючи на запитання журналіста: “Як можна повернути Крим до складу України?” – політик сказав: “Він може сам повернутися”.

Колишній український глава розповів про свою поїздку на півострів у 1953 році. За його словами, у Севастополі він побачив “страшну картину – магазини порожні, люди плачуть, ходять опухлі – їх гризуть москіти”.

"Крим сам повернеться в Україну": Кравчук дав несподіваний прогноз щодо півострову
Леонід Кравчук Facebook

“Вони кажуть: “Ми не знаємо, що тут робити, в Криму”. Це ті, які приїхали з Орловської, Тамбовської та інших областей, які ніколи не займалися, скажімо, виноградом, вони не знають, що це таке, і кажуть: “Ми просимо повернути нас”. І вони весь час писали Микиті Сергійовичу Хрущову. Я це особисто бачив, будучи студентом”, – сказав Кравчук.

“А тепер переселяємося вже в 1954-й. Хрущов їде в Крим, відповідаючи на ці запити людей. Вони його зустрічають криками “Забери нас звідси”, він нічого не може вдіяти з ними і вже не в Москву їде, а до Києва. Приїжджає в Київ, заходить до першого секретаря ЦК Компартії України і каже: “Ви повинні забрати Крим, Росія не може з ним впоратися”.

На цьому я закінчу, бо кажуть, що нам подарували Крим. Ні – нас змусили взяти Крим, і країні він коштував усі ці роки сто десять мільярдів доларів”, – додав він.

Кравчук зазначив, що “Крим в України забрали, а впоратися з ним не могли”. “Так і зараз: у мене точно є сигнали, що в Криму не настільки проста ситуація. Води немає. Вони хочуть зробити Крим військовою базою”, – пояснив він.

Екс-президент підкреслив, що вірить у те, що “може наступити знову такий час, що Крим не зможе жити без України”.

“Якщо ми будемо проводити правильну політику, якщо ми будемо у себе проводити реформи й Україна почне жити нормально, як живуть люди в Європі – без корупції, без бідності такого шаленого масштабу, без війни і так далі, то, я переконаний, що ті люди , які з нами спілкуються, будуть бачити, що Україна – це найкраще місце, ніж будь-яке інше”, – підсумував політик.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини