Крути, Стус і Захар Беркут: топ-20 найочікуваніших українських фільмів 2019 року

1628

У 2019 році українського кіно стане ще більше.

Нижче – двадцятка найочікуваніших вітчизняних кінопрем’єр 2019 року.

«11 дітей з Моршина» Аркадій Непиталюк (3 січня)

Моршин заснували на місці падіння метеорита, який багатий на рідкісний метал – осмій. В бажанні заробити легкі гроші, працівниця Сніжана вирішує обдурити всіх і заволодіти коштовним об’єктом.

Все б нічого, якби на її шляху не з’явилися 11 дітей з Моршина. Згуртувавшись в єдине ціле заради єдиної мети, вони розпочинають боротьбу з несправедливістю.

 

«Тільки диво» Олена Каретник (1 січня)

Історія юнака Северина та його сестри Аніки, які задля порятунку хворого батька долають низку випробувань та потрапляють у вир пригод. Події фільму розгортаються в переддень свята Миколая. Під дією різдвяного дива головні герої не лише долають труднощі, а й знаходять справжнє кохання та будують міцну дружбу.

«Крути 1918» Олексій Шапарєв (7 лютого)

Стрічка «Крути 1918» присвячена трагічній для України події – 100-річчю бою під Крутами, де близько 400 студентів і юнкерів протистояли 4-тисячній червоногвардійській армії і зазнали неабияких втрат. Відступаючи в сутінках, одна чота студентів втратила орієнтир та вийшла прямо на станцію «Крути», де їх взяли в полон червоногвардійці, знущалися над ними, а потім розстріляли.

«Вулкан» Роман Бондарчук (21 лютого)

Головний герой фільму Лукас переживає кризу середнього віку. Він працює перекладачем в офісі ОБСЄ й у складі моніторингової місії вирушає на кордон з анексо Кримом. Cерія дивних збігів залишає Лукаса сам на сам з таємничим і хаотичним всесвітом південного степу, в якому життя здається відірваним від будь-якої структури. У цих дивних місцях Лукас починає життя спочатку.

«Стус» Роман Бровко (28 лютого)

Художній повнометражний фільм «Стус» – це метафорична історія про яскраве життя і загадкову смерть найпотужнішого поета-шістдесятника, правозахисника, героя України – Василя Семеновича Стуса та його боротьбу із системою. Події фільму розгортаються у 1985 році під час останньої спроби КДБ спокусити поета химерною «свободою».

«Свінгери 2» Андрейс Екіс (7 березня)

Продовження еротичної комедії про пари, які вирішили урізноманітнити своє сексуальне життя. Попередня стрічка вийшла на екрани у січні 2018 року і зібрала рекордний бокс-офіс. Головні ролі в картині виконали Даша Астафьева, Вячеслав Довженко, Олексій Вертинський, Оля Полякова та інші.

«Продюсер» Сергей Вэйн (березень)

Комедійний фільм-подорож про молодого самовпевненого продюсера, який повинен доставити велику суму грошей на знімальний майданчик. Дорогою, він стикається з багатьма перешкодами. Одні з них – неймовірно смішні. А інші – небезпечні для життя. Разом із тим він проходить через багато життєвих уроків, так необхідних йому, і все це приводить до абсолютно неочікуваного фіналу.

«Тарас. Повернення» Олександр Денисенко (березень)

Сюжет побудовано на темі заслання Тараса Шевченка у Казахстан. У фільмі змальовуються останні три місяці перебування поета на чужині. Інтрига фільму полягає в тому, що хтось зацікавлений, щоби Тарас побув довше у засланні і перешкоджає його звільненню. Адже від друзів із Петербурга поет отримав повідомлення, що його вже помилував цар Олександр II. А от військове керівництво Новопетрівського форту не поспішає повідомляти про це Шевченка.

«Фокстер і Макс» Анатолій Матешко (весна)

В основу сюжету лягли пригоди хлопчика Макса. Він бачить, як намальоване ним графіті собаки оживає у вигляді пса-наноробота, у якого є суперможливості. За хлопчиком і псом полює небезпечний злочинець, який хоче заволодіти нанотехнологією. Таким фільмом автори спробували зазирнути в майбутнє, щоби трішки відволіктись від сьогоднішніх і минулих невдач.

«Захар Беркут» Ахтем Сеітаблаєв и Джон Вінн (10 жовтня)

Стрічка розповідає про події 1241 року: монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до Карпат, військо зупиняється. Однак уночі місцеві мисливці брати Беркути потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоби помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити ворога.

«Морена» Сергій Альошечкін

В одному карпатському селі живе дівчина Іванка, яку місцеві прозвали Мореною. В ті краї приїжджає Юрко зі своєю дівчиною Анею, щоби погостювати у батьків коханої. Морена настільки захоплюється юнаком, що вирішує його причарувати. Після цього з парою починають відбуватись загадкові події. І на цьому ґрунті між дівчатами спалахує конфлікт, який швидко набирає обертів справжньої війни.

«Мавка. Лісова пісня»

Казка про любов між берегинею чарівного лісу Мавкою і талановитим ковалем із села Лукашем. Їхні чисті почуття намагається використати в своїх корисливих цілях Килина. Відкривши лісопилку, вона нацьковує селян проти чудових створінь природи. Чи зможуть головні герої вистояти зі своїм коханням проти людських упереджень? І, головне, чи змінили творці фінал твору?

«Дау» Ілля Хржановський

У цьому фільмі розповідається про життя радянськогофізика Льва Ландау, добре відомого багатьом людям. Зйомки проходили в Росії, так і в країнах СНД. У створенні, крім нашої країни, також брали участь Німеччина і Швеція.

«Урсус» Отар Шаматава

Стрічка розповідає історію трьох невдах – грузинського кінорежисера, українського каскадера та американської захисниці диких звірів. У 1992 році вони здійснюють відчайдушну подорож з охопленої вогнем громадянської війни столиці Грузії – у Берлін. Грузинський кінорежисер Ніка Корінтелі мріяв про «Золотого ведмедя» Берлінале. Проте у війні він втратив все – його поранили, його фільм згорів, дружина його покинула і поїхала разом із німцем Гельмутом Мурнау.

Він зустрічається з колишнім каскадером, «грузинським» українцем Фомою Гоголем, який доглядає за старим, хворим студійним ведмедем. З цього і розпочнеться їх подорож. Картина розповість про любов і втечу від самого себе. Кожен із трьох героїв переслідує власну мету, навіть не підозрюючи, як переплетуться їхні долі.

«Поліна» Оліас Барко

Історія дівчинки, яка здійснює подорож на той бік кіноекрану, де мешкають казкові герої та ховаються страшні таємниці. Героїня нічого не знає про своїх батьків. Вона живе в будинку злісної тітки, яка збирається позбутися дівчинки в її день народження, щоби привласнити собі казковий спадок Поліни. Намагаючись втекти від лиходіїв, Поліна вирушає в чарівну подорож на пошуки правди про свою сім’ю, повну небезпек і пригод.

«Гуцулка Ксеня» Олена Дем’яненко

1938 рік. У карпатське селище Ворохта, в якому проживає найкрасивіша гуцулка на ім’я Ксеня, прибувають колишні односельці, а нині – американські емігранти. Вони шукають наречену для молодого Яро. Він отримає свій мільйонний спадок за умови, що одружиться зі свідомою українкою. До анексії Західної України залишається один рік.

«Шлях мерця» Георгій Фомін

Микола Вересень отримує таємничу валізу-дипломат, через що на нього розпочинає полювання міністр внутрішніх справ Бармалаєв. Історія постійно стрибає у часопросторі й врешті-решт стає зрозуміло, що Вересень загинув. І через те, що це сталось на зйомках фільму про Івана Грозного, чорти вирішили, що він і є Грозний. От і намагаються усіма силами затягти Миколу до пекла.

«Будинок Слово» Тарас Томенко

В основу сюжету картини покладена доля представників української інтелігенції, які жили в столичному Харкові в 1920-1930-х роках. Для того, щоби легше стежити за ними, радянська влада поселила їх в один житловий будинок. Так, на вулиці Червоних Письменників, 5 і виник Будинок Слово. Його мешканцями стали письменники, поети і робітники театру.

Володимир Сосюра, Остап Вишня, Лесь Курбас, Микола Хвильовий, а також багато інших жили пліч-о-пліч і навіть не здогадувалися, що потрапили в «елітну мишоловку». У центрі фільму – протистояння поета Миколи Хвильового і радянської тоталітарної системи.

«Черкаси» Тимур Ященко

Стрічка розповідає про мужню оборону однойменного морського тральщика. У березні 2014 року під час анексії Криму він був заблокований російськими окупаційними військами в бухті Донузлав. Екіпаж тральщика три тижні оборонявся від ворога. Це судно стало єдиним з 13-и українських кораблів, хто не спустив державний прапор до сходу останнього свого моряка з борту.

«Екс» Сергій Лисенко

Назва фільму «Екс» є скороченням від слова «експропріація»: популярного джерела фінансування революційної діяльності наприкінці XIX – на початку XX ст. Сценарій стрічки заснований на реальних подіях, що відбулися в 30-х роках на Галичині. Цей регіон після розділу Австро-Угорської імперії опинилася під Польщею.

Група бійців Української військової організації (УВО) під виглядом пограбування пошти мала на меті заявити про себе. Мирна акція переросла в трагічну бійню. Однак УВО досягла своїх цілей, піднявши пригноблене українське населення на спротив.

Джерело: cutinsight.com

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини