Кропивницький винахідник пропонує місту робота, який очистить річки від сміття

359

23 березня у стінах міської ради Кропивницького мало б відбутися засідання постійної комісії з питань ЖКГ, проте кворуму для засідання комісії не було.

Однак, це не завадило присутнім обговорити проект винаходу кропивницького студента, повідомляє кореспондент ТРИБУНИ.

Руслан Коптєв створив такий собі пилосос, який пристосований збирати сміття з водойм Кропивницького.

«У команди, що працювала на цим винаходом з’явилася ідея й мета очистити водойми нашого міста від сміття. Цей робот був зібраний з підручних матеріалі. Ми його запустили, протестували – він працює», – говорить Руслан.

Під час експерементального запуску робот зібрав близько 20 кг сміття з річки Інгул, що у Кропивницькому.

Очікувана вартість такого робота, за словами Руслана Коптєва, 25 тисяч доларів.

«Пилосос працює на сонячних батареях, тобто підзарядка йому не потрібна буде щоденна. До того він автоматичний, але керувати ним також можна буде через мережу WI-FI. Тобто кожен охочий кропивничанин зможе підключитися до робота, покерувати ним та очистити водойму від сміття. Такий собі інтерактив виходить», – додає Руслан Коптєв.

Хлопець звернувся до міської ради Кропивницького аби знайти фінансування для свого винаходу, який би добре послужив нашому місту. Проте у присутніх на комісії виникло багато питань до розробника: де взяти гроші, як захистити прилад від вандалів, куди вивозити зібране сміття, чи буде за роботом спостерігати якась одна людина чи це буде якийсь відповідний відділ.

Присутні на комісії порадили Русланові розробити чіткі розрахунки цього проекту, врахувавши усі можливі економічні аспекти та соціальні.

Джерело: tribuna.kr.ua