Краще їсти м’ясо, аніж ближніх, – в Епіфанія дали важливу пораду на Великодній піст

7548

11 березня в Україні розпочинається Великодній піст, що є найсуворішим та найголовнішим у році. Християни православного обряду намагаються відмовитися дотримуватися суворих правил посту. Проте, найголовніше у цей період – не відмова від якоїсь їжі, а моральне збагачення та спокій.

Помічник митрополита Православної церкви України Епіфанія Іван Сидор в інтерв’ю “Народній правді” прокоментував заборони, які існують під час Великого посту.

Під час посту варто утриматися від м’ясних та молочних продуктів, проте набагато важливіше не вступати у конфлікти з рідними та близькими.

Трапляється, що людина не вживає молока і м’яса, проте натомість стає дратівливою, засуджує людей, нервує і свариться. Є такий вислів: “Не їж ближнього свого”. Буває, що людина не їсть заборонених продуктів, але “їсть” близьких. У такому випадку краще їсти м’ясо, а не тих, хто поруч,
– зауважив помічник Епіфанія.
У всьому має бути розумна межа, а тілесний піст має обов’язково поєднуватися із духовним.

“А що таке духовний піст? Більше молитви, сповідь, причастя, а також наш стиль життя, коли ми менше засуджуємо, заздримо, обманюємо й піддаємося поганим звичкам, будь то алкоголь, цигарки чи перегляд серіалів”, – додав Іван Сидор.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини