Коротенькі вислови про піст від святих отців і пустельножителів

1805

Коротенькі вислови про піст від святих отців і пустельножителів:

1. Піст – дар давній, який не старіє, але постійно оновлюється і квітне в усій красі. (свт. Василій Великий).

2. Користь посту не обмежуй лишень одним стриманням від їжі, тому що справжній піст полягає в тому, щоб уникати злих справ. (свт. Василій Великий)

3. Так, як оливою намащують борця, так піст зміцнює подвижника, тому то скільки віднімеш від плоті (тіла), стільки додасиш до душі, щоб сяяти їх духовним здоров’ям. (свт. Василій Великий)

4. Діти, як квітки, нехай зрошуються водою посту. (свт. Василій Великий)

5. Піст – колісниця, що виводить на небо. Піст – мати здоров’я (прп. Єфрем Сирін)

6. У кого в серці є лукавство, ненависть і осудження, той спочатку нехай очистить душу свою, і тоді вже приходить поститися і молитися. (прпю Єфрем Сирін)

7. Не думай, що піст є важким, тому що він провадить тебе до вічного весілля. (прп. Єфрем Сирін)

8. Люблю піст, тому що він – мати смирення і джерело всякої мудрості. (свт. Іоан Золотоустий)

9. О, піст! Ти хлібом настановлюєш душі наші до благочестя і сіллю знищуєш сморід гріхів наших. (свт. Іоана Золотоустий)

10. Нам не буде ніякої користі від багатьох трудів і подвигів посту, якщо ми не будемо в стані спожити Священної Трапези – Причаститися з чистою совістю. (свт. Іоан Золотостий)

11. Хто віддається тільки їжі і задовольняє пристрасть шлунку, той втрачає духовний плід душі; а хто постом висушує плоть (тіло) і уникає переїдання, той приготовляє себе, як скарб, до надії на краще. (свт. Іоан Золотоустий)

12. Мета посту полягає не в тому, щоб ми не їли, але в тому, щоб те, що приготували для тебе, з’їв бідний. (свт. Іоан Золотоустий)

13. Якщо ти за бажанням постишся, то не будь сумним, але радій, бо він очищає твою душу від отрути. (свт. Іоан Золотоустий)

14. Піст, як ліки, але ліки, якби тисячу разів були корисними, часто бувають такими, що не приносять будь-якого уздоровлення для хворого, якщо він не знає, як ними користуватися. (свт. Іоан Золотоустий)

15. Піст є заповіддю Божественною і тих, хто його відкидає, бере під свою владу перший злочинець – диявол. (прп. Симеон Новий Богослов)

16. Піст – сторож послухові, полегшення сну, здоров’я для тіла і ворота раю. (прп. Іоан Ліствичник)

17. Що ж до посту, то він не може однаково всіма дотримуватися, оскільки не у всіх тіл однакова міцність. (прп. Іоан Касіян)

18. Остерігайтеся, щоб під час посту не стало знеможеним тіло і щоб кожний із вас не впав у смуток і душа не стала збентеженою (прп. Ісаак Сирін)

19. Будь-який початок є тяжким, так і початок посту, із-за причини зміни в їжі і змін у нашій поведінці, коли ми зустрічаємось з незручностями і складностями; але терпінням і натиском в дотримуванні посту ми його для себе злегшуємо і зм’якшуємо. (прп. Федір Студит)

20. Якщо творите подвиг правдиво, то не гордіться тим, що постите, якщо ж ви цим величаєтесь, то краще їште м’ясо (прп. Ісидор Пелусіот)

21. Якщо ти дотримуєшся цього (посту) з дітьми своїми і з усім помешканням твоїм, то будеш блаженним; і всі хто буде дотримуватися цього, будуть блаженними і, щоб вони не попросили у Бога, отримають. (св. Ерма)

22. Піст тоді є приємною жертвою Богові, коли він є прикрашеним плодами любови. (авва Федір)

23. Коли воно (черево) обмежене, то пожадання залишаються більш спокійнішими і незбудженими. (прп. Ніл Синайський)

Джерело: galinfo

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини