Конструктор із США підтвердив українське коріння

1138
Ігор Скорський

30 серпня 1933-го конструктор Ігор Сікорський у листі до історика Василя Галича написав про своє українське коріння. Це єдине задокументоване підтвердження його походження.

“Мій рід, який походить із села на Київщині, де мій дід і прадід були священиками, є чисто українського походження. Одначе ми уважаємо себе росіянами з причини, що це була частина Росії й український нарід був інтегрований частиною Росії так, як Техас чи Луїзіана є інтегрованою частиною Сполучених Штатів”, – йшлося в листі, пише сайт 3oko.com.ua.

Сікорський переїхав до США у березні 1919-го. До 1923-го сталого заробітку не мав. Все змінилося, коли заснував авіаційну фірму, згодом став власником конструкторсько-будівельної фірми “Sikorsky Aircraft”. До 1939-го збудував близько 15 типів літаків.

У 1925–1940 роках розробив серію надзвичайно успішних літаків, які принесли США престиж і рекорди. Побудований 1934-го на замовлення Pan American World Airways гідроплан Sikorsky S-42 встановив 10 світових рекордів. 10 серійних S-42 стали першими у світі міжконтинентальними пасажирськими лайнерами, які забезпечили регулярні рейси через Атлантичний і Тихий океани.

З 1943-го його фірма стала провідним виробником вертолітної техніки за кордоном. Гелікоптери Сікорського марки “S” 1941-го були прийняті на озброєння Збройними силами США. У цілому фірма Сікорського – “Sikorsky Aircraft” створила 17 базових літаків та 18 гелікоптерів.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини