Компанія Baykar планує виробляти в Україні не лише дрони, а й безпілотні винищувачі

825

Турецька компанія Baykar, окрім ударних оперативно-тактичних дронів Bayraktar TB2, планує виробляти в Україні також безпілотні винищувачі Bayraktar Kizilelma. Вони будуть оснащені двома типами українських двигунів.

Про це розповів її генеральний директор Халук Байрактар в інтерв’ю директору фонду “Повернись живим” Тарасу Чмуту. За його словами, це фактично буде новий рівень на арені безпілотних систем, пише ОБОЗРЕВАТЕЛЬ

“Bayraktar TB2 та Bayraktar Akıncı перебувають у серійному виробництві. Ми передали більше дев’яти одиниць Bayraktar Akıncı турецьким військовим. Також підписали експортні контракти на нього з різними країнами. На Bayraktar TB2 у нас є експортні контракти з 22 різними країнами. А зараз працюємо над проєктом безпілотного винищувача, який є дуже новим, і ми повністю його фінансуємо”, – зазначив гендиректор компанії з Туреччини.

Він наголосив, що у проєкті Akıncı та безпілотного винищувача Baykar дуже тісно співпрацює з Україною, адже вона є однією з небагатьох країн, які мають технології для двигунів.

Тарас Чмут і Халук Байрактар

“У вас є дуже хороші та ефективні двигуни, а наша тісна координація та співпраця допомагає їм зайняти своє місце на ринку БПЛА. Безпілотні винищувачі також будуть оснащені двома типами українських двигунів”, – пояснив Байрактар.

За його словами, це основні платформи, над якими йде співпраця, водночас компанія має деякі продукти й на платформах меншого масштабу. Йдеться про міні-БПЛА, платформу з вертикальним зльотом тощо.

Минулого року Україна й Туреччина підписали меморандум про розгортання спільного виробництва Bayraktar і створення заводу в Україні. Враховуючи нинішню безпекову ситуацію, запевнив Байрактар, компанія бачить Україну своїм стратегічним партнером.

“У нас є довгострокові плани щодо проєктів із Україною. Baykar розпочала там будівництво фабрики, дослідницького центру й центру передового виробництва, де ми хочемо виробляти всі системи. Не лише фюзеляж, але й електроніку, програмне забезпечення – усе, що ми робимо тут. Наші інвестиційні плани просуваються зараз”, – підкреслив гендиректор.

Безпілотний винищувач Bayraktar Kizilelma

Він уточнив, що для цих угод сторони перебувають на етапі планування проєкту. Незабаром також хочуть розпочати реальні інвестиції. У Baykar вже є компанія в Україні, технічна інженерна команда, яка працює на підтримку країни. Нині турки хочуть зробити українську державу виробничою базою.

“Це один із наших ідеалів. Бажання – щоб одного дня на заводі в Україні ми змогли створювати Bayraktar TB2, Bayraktar Akinci, а також новий Bayraktar Kizilelma – безпілотний винищувач. Оскільки дві платформи використовують українські двигуни, Україна стане місцем, де ви робите їх, платформи та інші підсистеми в одній країні. Ми вважаємо, що це буде стратегічне досягнення, яке принесе користь обом країнам. Це також виведе наші відносини на набагато вищий рівень”, – підсумував Байрактар.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини