Коли Медовий, Яблучний та Горіховий Спас в Україні: дата свят 2019

1190

У серпні 2019 в Україні відзначають три великі релігійні свята: Медовий, Яблучний і Горіховий Спас. Дата кожного Спаса – незмінна в календарі, але щоб не заплутатися, якого числа треба готувати кошик, розповідаємо все по черзі.

Про це розповідає радіо Максимум

Свято Спаса має особливе значення для нас, адже воно передає не тільки християнські традиції, а й старовинні українські обряди. Здавна в Україні гучно відзначали ці дні, тож бережімо ці звичаї й ми!

Медовий Спас – 14 серпня

Коли Медовий Спас в Україні -  14 серпня - фото 267784

Саме 14 серпня українці відзначають велике церковне свято – Медовий Спас, Маковія або ж Маковий спас. У 2019 році дата свята припадає на середу, і з нього стартує двотижневий Успенський піст.

Відзначається, що назва свята пішла від того, що у цей період збирають мед з вуликів. Навіть у церкві з цього дня дозволяють їсти мед, а також готувати різноманітні смаколики з медом та маком, приміром, млинці, пироги, пряники та інше.

Також на Маковія люди святять у церкві мед та букети з квіток – чорнобривців, жоржин, барвінку, гвоздик, а також літніх трав. Обов’язковими у них є й стиглі голівки маку.

Яблучний Спас – 19 серпня

Коли відзначають Яблучний Спас в Україні - 19 серпня - фото 267785

19 серпня українці відзначають Яблучного Спаса або ж Преображення Господнє. У 2019 році це свято припадає на понеділок.

За давнім церковними традиціями, груші, мед, яблука, а також букети з колосся і пшениці відносять святити. У Преображення благословляють плоди, бо в Єрусалимі у цей час саме дозріває виноград, який там і освячують.
Що ж до народних прикмет, то з Яблучного свята вже починається осінь. Відтак, ночі після цього дня стають холоднішими, а в деяких областях навіть стартують заморозки.

Горіховий Спас – 29 серпня

Коли Горіховий Спас в Україні 29 -  серпня - фото 267783

Якого числа останній Спас за рік? 29 серпня відзначається третій Спас, він же Горіховий Спас, який у 2019 році припадає на четвер. Також у народі це свято називають ще й Хлібним та Полотняним. У цей час вже завершувались жнива, тому починали пекти хліб та пироги зі свіжого борошна, а також вже достигали лісові горіхи. Колись збором горіхів займались спершу найстарші жінки: вони йшли першими і показували, скільки потрібно принести горіхів наступним збирачам. А сам процес міг тривати кілька днів.

Також у цей день освячують воду, а якщо вона взята з підземних джерел, то вважається цілющою. Варто відзначити, що Горіховий Спас є останньою точкою відліку до осені, адже чимало перелітних птахів вже починали відлітати у теплі краї.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини