Коли єдина помісна церква в Україні буде відзначати Різдво: відповідь УПЦ КП

2387
Різдво

Єдина помісна церква, яку за сприяння Вселенського патріархату створюють в Україні, не розглядає питання про перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня.

Ілюстрація з відкритих джерел

Про це заявив прес-секретар Київської патріархії архієпископ Євстратій Зоря у своєму Facebook.

“Засоби масової російської пропаганди без вказівки найменших доказів або посилань подають у стрічці своїх “новин” як “факт”, що єдина помісна УПЦ нібито “буде використовувати новий стиль” церковного календаря. Абсолютно очевидно, що це інформаційна диверсія, яка напередодні важливих подій повинна посіяти суперечки та недовіру серед православних в Україні”, – наголосив архієпископ.

Він зауважив, що ідея переходу на новий стиль має не лише прихильників, але й численних опонентів.

Офіційно хочу повідомити, що питання переходу на новий календар не порушується та не розглядається в процесі об’єднання та у зв’язку з наданням Томосу. Кожна автокефальна церква самостійно вирішує календарне питання та жодних розпоряджень або вимог цього в Томосі, які надавалися Вселенським Патріархатом у ХХ столітті, не встановлювалося, – підкреслив Євстратій Зоря.

За його словами, поширення інформації про нібито зміну дати святкування Різдва, яке мали б впровадити у зв’язку зі створенням єдиної автокефальної православної церкви, є лише “інформаційною провокацією з московським корінням”.

Священослужитель також нагадав, що у 2017 році законом України 25 грудня було визнано святковим днем.

“І всі, хто бажає святкувати в цей день згідно зі своїми переконаннями – мають можливість робити це й зараз, питання томосу та автокефалії з цим ніяк не пов’язане”, – підсумував він.

СТОП-ФЕЙК: Про церковний календар і чергову інформаційну диверсіюЗасоби масової російської пропаганди без наведення…

Gepostet von Євстратій Зоря am Freitag, 9. November 2018

Джерело: 24tv

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини