Холодник зі свіжою городиною від пані Стефи

1276
Холодник (пані Стефа)

Ви відчуваєте, як там потепліло? А це значить, що вітер скоро розжене залишки квітневої холоднечі, буде травень, за ним – літо, спека, і борщу, про який я вчора захоплено писала, вже не захочеться. І в цей момент на сцену виходять холодники – прекрасні зупки на теплу і ще теплішу пору року.

Вже зараз є з чого зробити собі холодник – редьковця одна краща за іншу, квасок, шпинат, зелена цибулька, кріп і петрушка. А за якийсь місяць – молоді бурячки з гичкою, молода морковця..

2 л хлібного квасу, 1—2 огірки, в’язка редьковці, 4-5 зварених на твердо яєць, 1 ложка тертого хрону, 1 ложечка гірчиці, 300 г вареного або запеченого м’яса, 200 г сметани, зеленина петрушки, кріп, зелена цибулька, сіль.

Хрін, гірчицю та жовтки розтерти до однорідності, посолити, додати сметану. Огірки і редьковцю почистити, нарізати півплястерками, додати порізане кубиками м’яско, посічені білки яєць, порізану зелену цибульку, посолити, вимішати зі сметанковою затиркою, залити квасом і охолодити. Перед подачею на стіл посипати посіченою зелениною петрушки і кропу. Додати чвертки яєць.

Фото: panistefa.com

Також, за цим переписом можна приготувати холодник на сирватці або пиві. Я, наприклад, люблю найбільше на сирватці, бо доброго квасу не знайдеш, хіба самій робити…

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини