Як часто потрібно підживлювати культури?

2080

Внесення добрив забезпечує рослини необхідними поживними речовинами, сприяє стійкості до стресових умов та підвищує врожайність. Тому виникає важливе питання: як часто та коли підживлювати кукурудзу, соняшник та інші сільськогосподарські культури?

Відповідь залежить від таких чинників, як тип ґрунту, кліматичні умови, фаза розвитку рослин тощо. Розібратись допоможе ресурс Хелсісоіл – надійний партнер у догляді за ґрунтом. Спираючись на досвід професійних агротехнологів, портал healthysoil.in.ua надасть інформацію про оптимальні строки та дози внесення добрив та чому розкидач мінеральних добрив підійде для цього якнайкраще.

Ефективне підживлення для пшениці, ріпаку та інших культур: Хелсі Соіл розкриває секрети успішного вирощування

Яке міндобриво під кукурудзу буде найкращим? Правильне підживлення є ключовим фактором у забезпеченні високих урожаїв не лише цієї, але й інших с/г культур. Далі ми розглянемо основні види добрив, їх застосування та вплив на розвиток рослин.

Мінеральні

Підходять для живлення будь-яких культур, а їх ефективне внесення забезпечує розкидач мінеральних добрив Кун. Вони містять необхідні елементи живлення, як-от:

  1. Азот. Зокрема, підживлення кукурудзи по листу карбамідом є ефективним методом забезпечення рослини необхідним азотом під час вегетації.
  2. Фосфор. Важливий для розвитку кореневої системи та підживлення ріпаку озимого. Найкраще застосовувати на початковій фазі вегетації рослин.
  3. Калій. Підвищує стійкість культур до хвороб та несприятливих погодних умов.

Наприклад, технологія вирощування соняшника передбачає внесення цих добрив протягом усього вегетаційного періоду. У блозі в статті про азотне підживлення ви знайдете докладнішу інформацію про те, як оптимально застосовувати засоби підживлення. Також ви дізнаєтеся, як та чим підживити кукурудзу та інші культури, не зашкоджуючи їм.

Органічні

До них належать гній та компост, а також рослини-сидерати, які є ідеальними для удобрення кукурудзи та інших культур. Перші є найпоширенішими органічними добривами, які поліпшують структуру ґрунту, збільшують його водопроникність і збагачують поживними речовинами. Другі спеціально вирощуються для заорювання в ґрунт, щоб підвищити його родючість.

Бактеріальні

Це важливе живлення для пшениці, адже такі добрива використовуються для обробки зернових, а також картоплі та цукрових буряків. Вони містять живі мікроорганізми, як-от:

  • діазотрофи – бактерії, які допомагають збільшити доступність азоту для рослин;
  • фосфатмобілізуючі бактерії – сприяють розчиненню важкодоступних фосфатів у ґрунті, забезпечуючи рослини фосфором.

Застосування бактеріальних добрив відіграє важливу роль у поліпшенні родючості ґрунту та підвищенні врожайності.

Стимулятори росту

Інтенсивна технологія вирощування кукурудзи неможлива без застосування стимуляторів. До них належать гумінові препарати, які покращують структуру ґрунту та сприяють кращому засвоєнню поживних речовин, а також біостимулятори для активізації росту рослин на різних стадіях їх розвитку.

Варто пам’ятати, що підживлення має бути дозованим та обґрунтованим, адже надмірне застосування мінеральних добрив може призвести до деградації ґрунту та зниження його родючості. Для проведення якісного підживлення не обійтися без застосування спеціальної сільгосптехніки. Серед розмаїття моделей одним з найкращих стане розкидач мінеральних добрив KUHN, який забезпечує їх рівномірне розподілення. Крім того, корисним буде ознайомитися зі статтею «Коригування рН ґрунту мінеральними добривами», щоб дізнатися більше про правильне підживлення та підтримку оптимального рівня кислотності.

Ефективні технології обробітку ґрунту: важливість дотримання порад від Healthysoil

Збереження здоров’я землі з Хелсі Соіл – це застосування ефективних технологій обробки та підживлення. Але перед застосуванням добрив слід визначити стан ґрунту та яких саме поживних речовин у ньому бракує.

Ознайомтеся з надійним помічником у роботі з землею – ресурсом Healthysoil, який надасть цінну інформацію для збереження та покращення здоров’я ґрунту на ваших полях.

 

 

 

 

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини