Історії з АТО: дівчата шнурують берці

1617

Вона категорично заборонила знімати її обличчя, називати ім’я, або будь що інше, що може вказати на те, хто вона. Причин тут кілька. Найважливіша те, що мати нашої героїні і досі не знає, про те що її донечка на війні. А друга… вона командир взводу, який тримає одну з передових ділянок оборони України від російського агресора.

Лінію «0» від командирського бліндажа відділяють всього кілька десятків метрів. Та й в підпорядкуванні цієї дівчини хлопці та чоловіки, що за віком можуть бути або її батьками, або старшими братами. Більшість з них мають суворий гарт реальних боїв, а дехто навіть був у полоні і повернувся до війська щоб помститись підступним ворогам за їх зраду братерських стосунків та агресію. Однак, вона все ж їх командир.

Між собою бійці називають її «гайочка». Провівши аналогію з героїнею популярного серіалу Уолта Діснея. І хоч вона невеличка на зріст, а її голосом краще б личило співати українських пісень, ніж віддавати накази на вогневе ураження, бійці слухаються її безумовно.

В своєму минулому житті командир взводного опорного пункту мала напевно все, до чого роками йдуть більшість дівчат. Навчалась в престижному вузі, закінчила магістратуру. Її навчальний заклад добре контактував з подібними університетами в Польщі, тому наша героїня мала часті і тривалі поїздки за кордон. Та й зараз вона при потребі з легкістю переходить з української мови на англійську чи польську. До речі свій диплом вона захищала англійською мовою. Тому і мала престижну роботу та високий заробіток. Вибір – одягнути погони для неї був очевидним. Адже зійшлось три важливих складових – військова родина, освіта та ситуація в країні. Але зовсім інша справа стати не номінальним а реальним лідером у бойовому військовому колективі.

Свій авторитет «гайочка» заробила тим, що не вимагає до себе ніяких поблажок зі сторони. Такий же самий як у всіх бронік, берці. На рівні з іншими навантаження на службі. Звичайно про манікюр довелось забути, бо життя в бліндажі не сумісне з такими речами. Так само як і вшита під «дівочий стандарт» однострій. Але те, що вимагає від себе вона вимагає і від оточуючих.

Наприклад, в неї в бліндажі чистота, така сама чистота і на всіх позиціях. Самі хлопці визнають, що почали менше лаятись, а дехто навіть розпочав вивчення англійської мови. В свою чергу бійці допомогли молодому командиру скоріше адаптуватись до бліндажного побуту, розповіли про тонкощі боротьби з пацюками, та як спати так щоб тобі не заважали інші представники української фауни.

Загалом «гайочка» хвалить і пишається своїм колективом. Адже гарт реальних боїв він як найкраще відфільтровує душі людей, стираючи з них іржу заздрощів, ліні. Та і бійці розуміють наскільки важлива роль командира. Адже саме від того, як буде керувати ними їх нова командир взводу в великій мірі залежить те, чи повернуться вони до дому живими та неушкодженими.

Окремим питанням можна виділити таку модну сьогодні проблему як гендерна рівність у нашій державі. Переконання нашої героїні полягає в тому, що йти чи не йти захищати батьківщину це особиста справа кожної людини. Однак роблячи свій вибір потрібно пам’ятати, що коли ворог підійде до стін твого дому захищати його буде пізно. А коли загарбник завоює тебе, то попущень від нього годі чекати. Якою б не була окупація це все рівно рабство. Тому на відміну від своїх однолітків, вона пішла до війська і стала на передову лінію оборони. Саме туди де зараз потрібні грамотні досвідчені люди. Бо якщо хлопці бояться захищати домівку, то це за них зроблять дівчата.

Звичайно у військкоматі її пропонували біль спокійні, так би мовити «жіночі» посади. Але вона все ж таки добилась призначення відповідно до своєї військової освіти. Її приклад ще раз красномовно доводить, що в Збройних Силах України ти можеш бути ким забажаєш. Головне не сплюндрувати власної гідності на цій посаді.

У свій вільний час «гайочка» читає книжки і робить все щоб розвивати свої знання іноземних мов. Вона мріє додати свою долю праці в реформування та розвиток нашого війська. І дивлячись на таких відважних та талановитих у всіх аспектах дівчат розумієш – нашій державі є майбутнє. Адже коли країна у небезпеці дівчата теж шнурують берці.

Джерело: Репортер

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини