Ігри Нескорених 2018: українські ветерани готові до світових змагань

1282
Ігри Нескорених 2018: українські ветерани готові до світових змагань

Ігри Нескорених (Invictus Games) – міжнародні спортивні змагання для військових та учасників бойових дій, які отримали поранення чи були покалічені під час виконання службових обов’язків. Мета цих змагань – допомогти ветеранам та військовослужбовцям адаптуватися після отриманих травм, показати усім, що каліцтво чи інші серйозні поранення – не вирок, що вони не скорилися тяжким ударам долі.

Invictus Games започаткував британський принц Гарі у 2014 році. Він вважає, що учасники Ігор звикають до постійних занять спортом та перестають звертати увагу на свої обмеження, зникає ізоляція від суспільства.

12 травня у Києві відбувся фінальний етап відбору до національної збірної Ігор Нескорених. Підтримати українських силовиків прийшло чимало людей: рідні, друзі, бойові побратими та звичайні громадяни. Серед 179-ти фіналістів відібрали 15, які поїдуть до Сіднея (Австралія). Протягом 20-27 жовтня цього року вони змагатимуться вже на світовому етапі Invictus Games. В Австралії за звання найкращих боротимуться спортсмени ще з 17 країн світу.

Ігри нескорених Артем Голуб “Український інтерес”
Учасники Ігор нескорених Артем Голуб “Український інтерес”

Дисципліни Invictus Games:

Стрільба з лука;
Пауерліфтинг;
Веслування на тренажері;
Легка атлетика;
Плавання;
Велоспорт на шосе.

Українських захисників вперше покликали долучитись до змагань у 2016 році і вже через рік ми сформували першу збірну Нескорених. У 2017-му наші силовики успішно виступили у Торонто (Канада) та привезли 14 медалей (8 золотих, 4 срібних і 2 бронзові).

Україна – єдина країна-учасник Invictus Games, що формує збірну через загальнонаціональні змагання, інші держави затверджують склад команд на рівні оборонних відомств.

Український воїн Анатолій Григорашин родом з Тернопільщини, зараз навчається у Миколаєві на вчителя фізичної культури та спорту. До цього втратив руку під час військових маневрів на Миколаївщині, інцидент стався на полігоні “Широкий Лан”. Після реабілітації вирішив взяти участь в Іграх Нескорених, щоб довести людям, що він та його травмовані побратими – незламні попри всі незгоди.

Фото: Артем Голуб/”Український інтерес”

“Цього року я вперше беру участь в Іграх Нескорених. У школі любив займатись легкою атлетикою, тому і тут обрав цю дисципліну – біг, велоспорт та стрибки у довжину. У мирний час був кухарем, але потім покинув і пішов служити. Десь півроку минуло моєї травми та реабілітації, тоді я почав тренування. Зараз я хочу показати людям, що покалічені ветерани війни є нескореними, ми завжди дійдемо до своєї мети” – каже Григорашин.

Сапер Руслан Фрізін родом з Черкащини, з міста Корсунь-Шевченківський. До війни працював будівельником, а згодом таксистом, 2014-го пішов на схід добровольцем. У 2016-у втратив ногу під Майорськом. Ще й року не минуло, як він ходить на протезі, вирішив спробувати себе у змаганнях.

Фото: Артем Голуб/”Український інтерес”

“Я люблю свою країну, тому тоді вирішив піти до армії, служив у 53-й механізованій бригаді. На сході пробув один рік та чотири місяці, був під Станицею Луганською, Авдіївкою та Майорськом. Духом ми не падаємо, саме такі заходи як Ігри Нескорених допомагають нам у цьому, це надзвичайно важлива подія. Змагатимусь у дисципліні пауерліфтинг”, – розповів Фрізін.

Сабко Сергій виготовляв дитячі меблі, поки під час однієї з хвиль мобілізації не потрапив до 30 механізованої бригади. На сході воював біля Луганського, що на Донеччині. Через ворожу міну втратив руку та ногу. Чоловік не втратив духу, зараз планує реалізувати себе у спорті, приділяти більше уваги своїм дітям – доньці Катерині та сину Єгору.

Фото: Артем Голуб/”Український інтерес”

“Мені здається, що ці Ігри – це найпростіший шанс для нас себе показати. Спробую перемогти у змаганнях зі стрільби з лука. Після поранення мені хотілося отримати чогось нового, свіжих вражень, зробити те, що раніше ніколи не робив і саме тут це цілком можливо”, – розповів Сабко.

Після завершення змагань прибув Президент України Петро Порошенко, він відзначив мужність та силу духу кожного українського бійця, що вирішив взяти участь в Іграх Нескорених. Порошенко заявив, що відтепер в Україні на державному рівні займатимуться спортивною реабілітацією військових.

Указ про підтримку розвитку системи спортивної реабілітації учасників бойових дій

Вже вдруге наші воїни-спортсмени дивуватимуть увесь світ звитягою нескорених на змаганнях Invictus Games. А щоб розвивати і підтримувати їхні прекрасні прагнення підписав Указ про підтримку розвитку системи спортивної реабілітації учасників бойових дій, які брали участь в АТО, у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях. У ньому зокрема йдеться про забезпечення доступності занять спортом для осіб з інвалідністю, розширення мережі спортивних залів, надання протезів та ортезів для занять спорту, про залучення учасників бойових дій до спортивних змагань та інших заходів, в тому числі за участю держав – членів НАТО.

Gepostet von Петро Порошенко am Samstag, 12. Mai 2018

“Я підтримав ініціативу уповноваженого Президента у справах з питань реабілітації учасників АТО Вадима Свириденка. Його пропозиція стосувалася створення якісних умов спортивної реабілітації українських силовиків, що боронять нашу державу. Я підписую Указ про створення спортивної системи й програми державної політики спеціально для наших воїнів”, – наголосив Порошенко.

За його словами, для українських військових обладнають кілька санаторіїв по всій країні, де вони зможуть відпочити, реабілітуватися та активно зайнятися спортом. Відтепер обласні адміністрації розроблятимуть та проводитимуть спортивні заходи за участі ветеранів АТО.

Також очільник країни наголосив, що одне з першочергових завдань держави є створення Міністерства у справах ветеранів України. Нова державна структура у майбутньому допомагатиме учасникам бойових дій у всіх сферах їх життя.

Джерело: Український інтерес

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини