Яка Оксана, така й весна: 6 лютого вшановують пам’ять преподобної Ксенії (історія, прикмети)

29324

6 лютого православні християни та греко-католики вшановують пам’ять преподобної Ксенії.

У народі 6 лютого називають «Оксанин день», «Оксани-Дороти» й примічають: «Яка Оксана – така й весна».

Українська розмовна форма імені Ксенія. Приблизно походить від давньогрецького слова, що означає “ксеніа” – “гостинність”. Інші версії – “гостя”, “іноземка”.

Преподобна Ксенія (світське ім’я Євсевія) народилася в аристократичній родині в Римі. Батьки мали намір віддати її заміж, але дівчина втекла на острів Кос (поблизу узбережжя Малої Азії). Тут Євсевію було навернуто у християнство пресвітером Павлом. Після цього вона змінила ім’я на Ксенію. Згодом перебралася до міста Мілас в Карії, де за власний кошт звела церкву Святого Стефана і утворила християнську громаду. Згодом стала черницею. Померла у Міласі, тому іноді зветься Ксенією Мілаською. Щодо блаженної Ксенії Петербурзької, то вона жила наприкінці ХVІІІ століття. Вийшовши заміж, жінка дуже рано овдовіла. Смерть чоловіка настільки вразила Ксенію, що вона вирішила роздати все майно, переодяглася в чоловічий одяг і прийняла подвиг юродства – один із найважчих, адже юродивий – це своєрідний дивак, на якого всі тицяють пальцями, з якого всі сміються і кого зневажають. Подвиг добровільного божевілля вона несла 45 років. Ікони цієї святої є чи не в кожному православному храмі, а ім’я Ксенія, Оксана, надзвичайно популярне.

Наші пращури цього дня підмічали: «Вранці сорока стрибає з гілки на гілку – на відлигу». А ось якщо зайці чутливо сплять і здалеку чують мисливців – стоятиме суха морозяна погода, а коли вибігають з-під ніг – відлига втримається.

Джерело: acc.cv.ua

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини