Як розпочати інтернет-бізнес в Україні

5878

Інтернет міцно закріпився в нашому житті, бізнес-онлайн придбав різноманітні форми. Сьогодні завдяки глобальній мережі можна працювати віддалено, не виходячи з дому, й навіть із будь-якої точки світу — без офісу та оплати оренди.

Особистий онлайн-бізнес дозволяє одержувати додатковий дохід, не відриваючись від основної роботи, а іноді серйозний прибуток. Однак для цього треба правильно створити портал. «Червоний хамелеон» радить звернутися в компанію, яка займається розробкою сайтів в Україні .

З чого почати створювання бізнесу

Зазвичай люди, у яких є бізнес-ідеї, не ставлять питання, який буває бізнес. Вони відразу запускають те, що їм цікаво. Але якщо концепції немає, то можна:

  • попрацювати в мережевому маркетингу;
  • стати партнером компанії;
  • продавати товар за відсотки.

Щоб оцінити, чи варто починати бізнес, треба відповісти на декілька питань:

  1. Що бізнес пропонує клієнтам? Необхідно оцінити, чи потрібен продукт/послуга клієнту. Обов’язково треба подивитися, що пропонують конкуренти.
  2. Хто буде купувати продукт? Необхідно знайти цільову аудиторію — тих, кому послуга/товар може бути цікаві. «Червоний хамелеон» радить уявити потенційного покупця (стать, вік, сімейний стан, соціальний статус). В ідеалі потрібно також зрозуміти проблеми та бажання клієнта.
  3. Скільки це буде коштувати? Необхідно оцінити приблизну собівартість товару, проаналізувати, за якою ціною послугу/продукт будуть готові купити. При володінні бізнесом необхідно покривати всі витрати й одержувати прибуток.

Якщо, у підсумку, бізнес-ідея здатна принести прибуток, необхідно протестувати її на цільовій аудиторії. Після перших випробувань концепція може трохи змінитися. Отже, перший етап створення бізнесу полягає в розробленні стратегії, яка допоможе перетворити ідею в план конкретних дій.

Як створити бізнес-план

Бізнес-план має містити докладний опис продукту з варіантами його подальшої зміни. Також туди повинен входити аналіз ринку з інформацією про можливих покупців і конкурентів.

Бізнес-план має включати кілька обов’язкових складових:

  • виробничий план і розрахунок собівартості;
  • план просування й документ про витрати на рекламу та інші різновиди комунікації з клієнтами;
  • організаційний план і оцінку витрат на сайт, а також зовнішні послуги;
  • план, який вираховує всі джерела фінансування та доходи.

У результаті бізнес-план повинен показати:

  • скільки грошей потрібно на запуск проекту;
  • коли він вийде на самоокупність;
  • через який час вдасться повернути вкладені гроші;
  • на який прибуток розраховувати.

Для того, щоб скласти бізнес-план, можна скористатися різноманітним формами, які присутні в інтернеті.

Чи обов’язково створювати сайт

Створювати сайт необов’язково. Усе залежить від завдань і кількості товару. Наприклад, можна створити:

  • сайт-візитку, якщо продається один товар чи послуга;
  • повноцінний інтернет-магазин відкривається тоді, коли багато товарів і потрібен зручний каталог;
  • акаунт в Інстаграмі;
  • групу в Фейсбуці.

До речі, сайт можна зробити в онлайн-конструкторі самостійно або замовити послугу у веб-студії, наприклад, «Червоному хамелеоні».

Як продавати товар/послугу в інтернеті

Щоб почати щось продавати в інтернеті, недостатньо просто зробити сайт або групу й купити товар. Ось прості правила успішних продажів у глобальній мережі:

  1. Вивчення конкурентів і знаходження ніші. З одного боку, краще там, де конкурентів менше, але з іншого — у такому середовищі потрібно вигідно відрізнятися, пропонувати унікальний товар або кращу.
  2. Розроблення якісного контенту. Наприклад, у тексті необхідно описувати переваги товару/послуги й чесно попереджувати потенційних покупців про особливості. Також не треба забувати повідомляти про умови оплати, доставки та повернення.
  3. Реклама. В інтернеті існує безліч способів просувати свою площадку: наприклад, Google Adwords, банерна реклама, контент-маркетинг, e-mail-розсилки.

Відкриття бізнесу з нуля ще не гарантує швидкий і великий прибуток. Для цього може знадобитися кілька років. Будь-який інтернет-бізнес потребує постійних вкладень на розширення асортименту, рекламу, приміщенням під склади і т. д. Через це обіг може збільшуватись, а грошей усе одно не буде.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини