Як організувати ідеальний пікнік: важливі поради

2402

Попереду травневі свята (а це 4 дні вихідних!), тож якщо буде тепла та сонячна погода – відпочити на природі з шашликом просто необхідно!

24 канал дав поради, як організувати ідеальний пікнік.

Організаційний момент для пікніка

Якою компанією ви б не збирались на природу − ваш комфорт буде значно кращим, якщо зайнятись приготуваннями заздалегідь. Тож варто у компанії знайти людину, яка готова взяти на себе організацію відпочинку.

Перед пікніком обов’язково потрібно подбати про такі речі:
– спорядження, які знадобляться на природі;
– їжа, яку можна приготувати на природі;
– дозвілля та розваги на пікніку.

Складіть список продуктів чи готової їжі (салати, канапки, закуска, запіканки та інше) і розподіліть – хто що купує і бере. Або ж централізовано закупіть необхідні продукти.

Якщо у вас не склалось з організацією наперед – не переймайтеся, адже кожен зазвичай бере їжу “на себе і на сусіда”. Єдина небезпека – повезете трохи харчів додому.

Спорядження, які знадобляться на природі

Що саме брати з собою зі спорядження – залежить від вас, точніше від формату відпочинку, який ви оберете – чи це буде цивілізований (в альтанці з мангалом або ж з виїздом на авто), пікнік “у сусідньому парку” чи подалі від цивілізації, з ночівлею. Ну і, звісно, від того, чи збираєтесь ви розпалювати багаття.

Цивілізований пікнік

Зі спорядження варто взяти столик для пікніка і складні стільці, або ж їх можна замінити покривалом чи карематами, застеливши зверху одноразовою скатертиною; мангал, сітку та шампури; сірники, запальничку, сокиру, папір для розпалу, дрова.

Варто також прихопити кошик для пікніка – у ньому продукти збережуть гарний вигляд. Також у нагоді стане сумка-холодильник, а якщо такої немає, то можна у звичайну сумку на дно покласти пляшку замороженої води, а зверху – весь провіант. Якщо дозволяє об’єм багажника автомобіля – киньте туди ще тент і гамак.

Що взяти на цивілізований пікнік

Також не забудьте кілька ножів, консервний ключ, штопор, кухонну дощечку. Посуд для пікніка може бути як одноразовий, так і з дому – тарілки, склянки, ложки, виделки, кілька мисок для салатів і тарілок для нарізки.

І звісно – пакети для сміття, щоб залишити після себе чисту галявину.

Пікнік “у сусідньому парку”

Якщо ви мешкаєте у місті, і пікнік у вас спонтанний, тобто на нього є не так вже й багато часу – взяли рюкзака зі смаколиками і гайда на природу.

У такому випадку спорядження потрібно мінімум: каремат або просто покривало та парасольку від сонця чи дощу. Якщо маєте гамак – він чудово доповнить відпочинкову атмосферу.

Гамак ніколи не буває зайвим на пікніку

У парку, звісно, вогонь розпалювати не можна. Тож варто заздалегідь приготувати якихось смаколиків, залити у термос кави або чаю.

Найнеобхідніші речі на пікнік

На такий формат пікніка можна добиратись як громадським транспортом, так і велосипедом.

Пікнік подалі від цивілізації

Що брати на пікнік з ночівлею

Зазвичай на такі пікніки їдуть з ночівлею. Тож спакуйте у рюкзака намет; навіс або тент, який захистить від неочікуваних опадів або ж пекучого сонця; каремат, спальник, дощовик, ліхтарик, посуд, ніж, сокиру і сірники чи запальничку для розпалу вогню.

Їжа, яку можна приготувати на пікнік

Ну, звісно, шашлик. Шашлики або м’ясо на вогні чи на мангалі можна готувати з будь-чого – свинини, баранини, птиці або риби. Альтернативою можуть бути смачні сосиски, які аж ніяк не зіпсують вам свята.

Що брати на пікнік з їжі?

Не забудьте, що шашлик з м’яса бажано маринувати заздалегідь. Тоді він буде ароматним і смачним.

Також класика пікніка – картопля, печена у фользі з салом, та овочі на вогні (гриби, солодкий перець, кабачок, помідори та інше). А якщо хочете на пікніку менше готувати та більше відпочивати – посмажте на грилі лаваш із сулугуні.

Також не обійтися без зелені (петрушка, кріп, листя салату і зелена цибулька) та свіжих овочів (огірки, помідори, редиска), які варто помити вдома, адже на природі це робити незручно. Закуски також краще приготувати заздалегідь.

Обов’язково візьміть хліб, соки для дітей та напої для дорослих. Якщо є алкоголь, то до нього беруть консервовані огірки та помідори. На десерт підійдуть як фрукти, так і домашня випічка або ж цукерки.

Ну і не забудьте прихопити звичайну питну воду, сіль, спеції, майонез, соуси й оцет (який може стати в пригоді ще й у боротьбі зі свербінням від укусів комах).

Для перевезення їжі найкраще обрати пластикові контейнери. Ну і, напевне, кожен захоче здивувати компанію смачною стравою власного приготування або вишуканим напоєм.

Будьте обережні з їжею, яка швидко псується, – таку краще не брати, щоб уникнути отруєнь.

Одяг, який варто взяти на природу

Одяг для пікніка обов’язково має бути зручним. Також не забудьте взяти капелюх чи кепку, сонцезахисні окуляри, куртку-вітрівку. Якщо пікнік планується біля озера чи річки – покладіть до сумки ще купальник/плавки і рушник.

Щоб пікнік вдався, візьміть зручний одяг

Увага! Якщо на пікніку ви вживаєте алкоголь – краще відмовитися від купання у водоймі та надто активних ігор на сонці.

Аптечка та засоби особистої гігієни

Не обійтися на природі без сухих паперових та вологих гігієнічних серветок, мила і туалетного паперу.

В аптечку варто покласти: засоби від розладу шлунку, активоване вугілля; болезаспокійливі препарати; серцеві препарати; антиалергічні засоби; засоби захисту від сонця та від комах, засоби від порізів та опіків: бинт, пластир, зеленка, перекис водню, а також спеціальний бальзам, що загоює рани (наприклад, мазь “Рятівник”).

Обов’язково візьміть аптечку на пікнік

Крім того, не забудьте ваші особисті медикаменти і засоби по догляду та гігієні.

Відпочинок з дітьми

Безпека дитини – насамперед. Вирушаючи на природу, батькам слід пам’ятати, що відпочинок вони отримають вельми умовний – дорослим ні на хвилину не можна губити з поля зору свого чада.

Безпека дітей на пікніку – перш за все

Також варто розповісти дітям елементарні правила поведінки на природі: не відходити далеко, не підходити самостійно і без дозволу до води, вогню, обриву, печери і т.п.

Одягайте дитину переважно в яскраві речі з натуральних тканин із довгим рукавом, щоб вона не обгоріла, а ще – щоб її легко можна було побачити, якщо малеча занадто далеко відійде.

Дозвілля та розваги на пікніку

Весь час їсти шашлик не будете, тож варто подумати і про дозвілля. Залежно від ваших уподобань, додайте до спорядження спортивний інвентар (м’яч, бадмінтон, шахи), настільні ігри, книги, журнали, кросворди, олівець. Для музики вам знадобиться або плеєр, або ж гітара чи інший музінструмент.

Не забудьте спакувати спортивний інвентар для цікавого пікніка

Ну і звісно – фотокамера, аби зробити гарні світлини з незабутнього відпочинку.

І найголовніше: тримайтеся міри – не вживайте занадто багато алкоголю чи їжі, тоді відпочинок залишить вам тільки приємні спогади.

Бажаємо вам гарного відпочинку!

Автор: Юліана Вінтюк

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини