Як ДахаБраха прославляє Україну за кордоном: найгучніші досягнення гурту

2309

Етно-гурт ДахаБраха вже понад 10 років представляє Україну за кордоном. Виконавці неодноразово ставали першими українськими музикантами на престижних світових фестивалях, а тепер пісню ДахаБрахи обрали саундтреком до реклами Девіда Бекхема. Розповідаємо про найвизначніші досягнення гурту!

ДахаБраха тривалий час були популярнішими за кордоном, а не в Украні. Це й не дивно, адже проект не мав аналогів у світі. Тепер про гурт добре знають і на Батьківщині, тому квитки на концерти ДахаБрахи розкуповують за кілька місяців.

Свій музичний жанр гурт називає етно-хаосом, магічно поєднуючи величезну кількість інструментів: басові барабани, флейту, фортепіано, віолончель, джембе, акордеон, бугай, укулеле, кахон, діджеріду та інші. Вправно орудують ними лише чотири пари рук – Марко Галаневич, Ніна Гаренецька, Ірина Коваленко та Олена Цибульська.

Художнім керівником ДахиБрахи є режисер Влад Троїцький, який заснував гурт у 2004 році на базі театру “Дах”. До слова, назва колективу походить від староукраїнських слів “давати” та “брати”. Уже 13 років ДахаБраха репрезентують Україну на світовій сцені, і досягнення гурту справді вражають!

Ось вам вагомі приводи пишатися гуртом ДахаБраха:

Пісня для реклами Девіда Бекхема

Найсвіжіше досягнення ДахиБрахи: пісня українського гурту “Шо з-під дуба” стала саудтреком рекламного ролика самого Девіда Бекхема! Екс-футболіст вирішив презентувати свій бренд чоловічої косметики House 99, який спеціалізуватиметься на продукції для догляду за волоссям та шкіри, саме під пісню Дахи.

Арт-менеджер колективу Ірина Горбань додала, що переговори та залагодження формальностей з британською стороною тривали півроку. Але це того вартувало! Те відчуття, коли музика ДахаБраха гострим лезом голить десяток чоловiкiв на чолi з Девiдом Бекхемом, – безцінне.

Дивіться онлайн рекламу House 99 з піснею “Що з-під дуба”:

Сандтрек до серіалу Фарго

Насправді пісня “Шо з-під дуба” від ДахаБраха вже давно підкорила світ: вона зазвучала в другій серії третього сезону популярного американського серіалу “Фарго”, яка вийшла на екрани в квітні 2017-го. Тоді композиція “Шо з-під дуба” стала саундтреком проекту культових братів Коенів, а це перемога, яку можна помножити на два.

Дивіться онлайн уривок Фарго із піснею ДахаБраха:

Виступ на фестивалі Glastonbury

ДахаБраха стали першими з-поміж українських музикантів, хто взяв участь в одному з найвідоміших у світі музичних фестивалів Гластонбері (Glastonbury) у Великобританії. Додамо, що українська команда в 2016 році виступала на сцені “британського Вудстока” з такими світовими знаменитостями, як Tame Impala, Coldpay, Адель, Foals, Muse та іншими. Своїм номером ДахаБраха підкорили глядачів легендарного фестивалю!

Пригадаймо виступ гурту на Гластонбері разом:

Участь в головному музичному шоу Британії

У 2015 році етно-хаос гурт ДахаБраха виступив у головному музичному телешоу Великобританії “Later… with Jools Holland”, що виходить на телеканалі BBC Two. Українці виконали вже відому нам композицію “Шо з-під дуба”. Разом із ДахаБраха у випуску брали участь Девід Гілмор, The Weeknd та The Libertines.

Додамо, що за 25 роки існування шоу в гостях у Джулса Голланда побували всі світові зірки: від Radiohead і Девіда Бові до Metallica і … ДахаБраха!

ДахаБраха в ефірі “Later… with Jools Holland” – дивіться відео онлайн:

Два лайви на американському радіо KEXP

На ефір популярної радіостанції KEXP український гурт запрошували двічі, і двічі ДахаБраха зуміла здивувати закордонних фанів! Прикметно, що на KEXP виступали Florence and the Machine, Alt-J, Stromae і багато інших, тому запрошення туди – справжнє визнання.

Під час останнього виступу для американських слухачів ДахаБраха зіграла чотири пісні: “Весна”, “Карпатський реп”, “Монах”, “Baby”. Ви маєте це почути!

Дивіться відео виступу ДахаБраха в ефірі KEXP:

Своїм шаманським фолком ДахаБраха вже давно підкорили сцени різних престижних фестів світу: Roskilde Festival, WOMAD Festival, Festival ‘ été de Québec, Eurockéennes de Belfort, Sziget Festival Official, Luminato Festival тощо. Бажаємо гурту невичерпного натхнення та нових успіхів!

Джамала & ДахаБраха – Заманили – слухайте пісню онлайн:

Джерело: Радіо МАКСИМУМ

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини