Зазвичай тещ або не люблять, або ставляться до них з упередженням. А ось мій колега завжди відгукувався про матір своєї дружини з великою повагою.
На моє запитання, в чому секрет його хороших відносин з тещею, він мені відповів: “Коли я одружився, я з побоюванням поглядав на свою майбутню тещу. Я занадто багато наслухався свого часу оповідань і скарг від своїх друзів про вередливих тещ, і думав, що так буває з усіма. Тим більше, що мама моєї дружини була на момент весілля самотня і я чекав, що вона буде від нудьги втручатися в нашу сім’ю. Але час минав, теща особливо на горизонті не мелькала.
Вона, звичайно, кожен день дзвонила дочці – я регулярно чув, як дружина щебече з нею по телефону, але цим справа і обмежувалася. Потім наpодилася дитина і я думав, що, напевно, тепер вона буде днювати і ночувати в нашій квартирі, щоб навчати уму-розуму.
Але теща і тут мене розчарувала – вона купила коляску, притягла цілий чемодан пелюшок-сорочечок і знову тихенько пропала. Вона, звичайно, допомагала посидіти з дитиною, коли дружині потрібно було терміново відлучитися в поліклініку або до зубного. Але на цьому справа і обмежувалося. Але ось одного разу у мене виник шикарний план.
Наближалося літо і я запропонував дружині поїхати кудись на море відпочити. А дитину на цей час залишити її мамі – все-одно вона одна, нехай порадіє онукові. Дружина посміхнулася і запропонувала мені самому поговорити про це з її мамою. Приходжу я до тещі, навіть не просто так, а з цукерками. Вона посміхається, зустрічає, заварює чай. Я розповідаю їй, що непогано б онукові літо провести з бабусею, поки батьки трохи відпочинуть і наберуться сил на морі. Вона вислуховує мене і відповідає …
– Я, звичайно, могла б забрати до себе на літо онука, мені це не важко. Але ось скажи мені, мій дорогий зятю, коли у тебе ще буде можливість відвезти на море трирічного сина? Тільки в цьому році. Тому що, через рік – це буде чотирирічний хлопчик, тобто трохи вже інший. І ти назавжди втратиш ціле літо спілкування з сином, сплавивши його бабусі. Невже ти так легко віддаси мені таку коштовність? А ще через років п’ятнадцять твій власний син уже сам не захоче їхати з тобою на море, тому що буде дорослий і у нього будуть свої друзі. Він швидко виросте, а у тебе навіть не залишиться спогадів, як ти вперше завів, тримаючи за руку, захопленого малюка у його перші хвилі. Як вперше поклав йому на долоню черепашку і вперше побудував разом з ним пісочний замок. Це перш за все твоє право! І право твого сина пам’ятати, що вперше море показав йому саме тато, а не якийсь інший чоловік. Не забирай у нього цього!
– Повір моєму досвіду, – продовжила вона, – наші діти з нами на вельми нетривалий період нашого життя. І кожна мить, проведена з ними – неповторна. І ти знаєш, я міцно задумався.
Я згадав, як мене самого постійно на все літо відправляли до бабусі в село. Пригадав, як у мого батька вічно не було на мене часу – все забирала робота. А потім його звалив інфapкт і, виявилося, мені дійсно нічого про нього згадати.
Тому, в той рік на море ми поїхали разом. І через рік теж. А тещу свою я люблю і поважаю, тому що це дійсно мудра жінка”.