Грузія чи Болгарія: порівняння пляжів, цін на відпочинок і пам’яток (фото)

3525

Часом вибір, куди полетіти влітку за кордон може викликати труднощі. Потрібно враховувати безліч факторів: наявність рейсів зі свого міста, правила в’їзду під час пандемії тощо.

Але буває ще складніше, коли начебто і та, і та країна чудово підходять, але якісь критерії заважають визначитися, передає Обозреватель.

Адже якщо Грузію люблять за національну кухню та унікальну культуру, то Болгарія приваблює піщаними пляжами і гарними можливостями для молодіжного й сімейного відпочинку.

Грузія

Умови в’їзду

Перед вильотом до Грузії потрібно заповнити форму на сайті, яку попросять надати перед посадкою на літак під час вильоту з України. Крім того слід здати ПЛР-тест із результатом англійською та QR-кодом не пізніш ніж за 72 години (або мати довідку про пройдений повний курс вакцинації).

Також на третій день перебування в Грузії буде потрібно здати тест за свій кошт.

Клімат

Західна частина Грузії розташовується в зоні субтропіків, а східна – в перехідній зоні між субтропіками й помірно-континентальним кліматом. Погода в країні залежить здебільшого від гір. Через них взимку на рівнинах температура в середньому становить +5°C, а в гірських районах може впасти до -20°C.

Літо довге й спекотне. Середня денна температура в червні – +26°C. У середині літа температура повітря нерідко піднімається і до 40°C, море теж швидко прогрівається до +25°C.

Житло

Більша частина грузинських готелів належить до категорії 3 зірки. Туристи отримують стандартний сервіс за помірною ціною, проте найчастіше без харчування за системою “все включено”. Звичного відпочинку в п’ятизірковому готелі за “турецькими” цінами пакетних турів тут годі й шукати.

Так, путівка з перельотом із Києва до Батумі та відпочинок у тризірковому готелі без харчування на 6 ночей обійдеться двом від 14 500 грн.

Також більшість курортних готелів мають свої галькові пляжі.

Харчування

Грузинська кухня славиться смачними стравами, багато з яких запозичили інші країни. Тому є сенс їхати в цю країну для гастроподорожі та їсти самостійно в місцевих кафе й ресторанах. Так, у меню кожного туриста незмінно буде хачапурі, суп харчо, чахохбілі й хінкалі. Крім того варто спробувати різноманітні м’ясні закуски й грузинське вино.

Відзначимо, що в країні діє комендантська година з 23:00 до 4:00, але всі заклади працюють у звичайному режимі.

Пляжі

У Грузії якісні пляжі з розвиненою інфраструктурою можна знайти в Батумі. Крім того, слід пам’ятати, що всі місцеві пляжі галькові, тому сильно нагріваються під сонцем, через що ними не рекомендують ходити босоніж.

Також найпопулярнішими та наймальовничішими пляжами в Грузії є:

  • Гальковий пляж у селищі Сарпі, в Аджарії – славиться ідеально прозорим морем і зручним входом у воду.
  • Магнетиті – вкритий чорним магнітним піском, але там немає роздягалень і туалетів.
  • Автотуристи воліють зупинятися в сосновому лісі неподалік від пляжу.
  • Зелений мис – подобається шанувальникам серфінгу та дайверам.
  • Кобулеті – пляж захищений горами, тому там немає холодних вітрів.

Пам’ятки та екскурсії

Любителям старовини відпочинок у Грузії відкриє прекрасні можливості насолодитися історичними пам’ятками архітектури. Багато з них збереглися в первозданному вигляді:

  • адміністративний район Дзвелі Тбілісі;
  • історичний район Абанотубані;
  • замок Ананурі;
  • монастир Гелаті;
  • фортеця Нарікала;
  • печерний монастирський комплекс Вардзіа.

Болгарія

Умови в’їзду

Українцям, які збираються вирушити до Болгарії з туристичною метою, потрібно надати такі документи:

  • сертифікат про завершення програми вакцинації проти COVID-19;
  • негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус, зроблений не раніше ніж за 72 години до перетину кордону;
  • довідку про наявність антитіл на COVID-19.

Ці правила діють із 1 червня до 31 липня 2021 року. Із серпня вимоги можуть змінитися.

Дітям до п’яти років дозволено в’їжджати на територію Болгарії без наявності цих документів.

Клімат

Більша частина Болгарії лежить у зоні помірно-континентального клімату. Навіть взимку температура рідко опускається нижче +2°C, а влітку повітря прогрівається до +30°C, що якнайкраще підходить для морського відпочинку.

Липень і серпень у країні – найспекотніші місяці, коли море прогрівається до +25°C і пляжі до відмови заповнюються відпочивальниками.

Житло

У Болгарії є безліч готелів на будь-який смак: від невеликих приватних до люксових закладів. Стандартний номер у бюджетному готелі Бяли або Созополя обійдеться двом у щонайменше 9 тисяч гривень на 6 ночей із перельотом із Києва. Проте харчуватися потрібно буде за межами готелю в ресторанах або кафе.

Готелі Варни й Бургаса схожі на турецькі та розташовані поруч із туристичними об’єктами та морем. Курортні готелі Сонячного берега ідеально підходять для відпочинку з дітьми.

Харчування

Як правило, болгарські готелі працюють за однією з цих схем: “сніданок”, “сніданок-вечеря” або “повний пансіон”. Якщо ви хочете зосередитися на відпочинку, вибирайте “повний пансіон”. Проте турагенти частіше пропонують готелі тільки зі сніданками (ціновий вибір більший). Також у Болгарії слід спробувати страви національної кухні, щоб зануритися в колорит місцевих закладів.

Заощадити на їжі можна, купуючи продукти в супермаркетах. За 100-150$ на людину можна дозволити собі кілька обідів у ресторані, невеликий шопінг і відвідування кількох найцікавіших болгарських курортів. А ось із розрахунком на 200$ на одного на тиждень можна не відмовляти собі ні в чому.

Пляжі

Якщо порівнювати пляжі Грузії та Болгарії, то за ступенем розвитку інфраструктури та зручності лідирує остання.

Між Бургасом і Варною розташувалося курортне місто Обзор, відпочинок у якому рекомендують людям, що страждають від бронхіальної астми та захворювань дихальних шляхів. Молодь обирає Золоті піски за бурхливе нічне життя й різноманітні розваги.

Пам’ятки та екскурсії

Середня ціна за цікаву екскурсію Болгарією – 50-75$. Здебільшого ці самі пам’ятки можна відвідати самостійно в 2-3 рази дешевше громадським транспортом. Найзнаменитішими пам’ятками Болгарії є:

  • мечеть Баня-Баші;
  • пам’ятка-храм св. Олександра Невського;
  • знаменита фортеця Седріка.

Популярні серед туристів також старовинні міста Пловдив, Велико Тирново та Арбанаси, Несебр і Созополь.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини