ГПУ підготувала підозри керівництву та чотирьом суддям Окружного адмінсуду Києва: втручалися в роботу влади

817

Прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Про це заявив керівник Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк під час брифінгу, пише Громадське.

«Підготовлено проєкт повідомлення про підозру стосовно керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду саме за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів і організації ухвалення завідомо неправосудних рішень», — сказав Горбатюк на брифінгу в п’ятницю в Києві.

Усі проєкти повідомлень про підозру зараз направлені до керівництва ГПУ для погодження.

За версією слідства, судді ухвалювали в ручному режимі рішення про звільнення певних членів ВККС і призначення інших членів попри те, що начебто оголошували якісь конкурси на ці посади. Також зафіксовано багато інших ознак втручання в діяльність суддів та в роботу інших органів державної влади. Цим фактам ще нададуть правову оцінку.

«Той організований системний тиск на ухвалення рішень судами, вплив інших органів, не має нічого спільного з правосуддям. І на це обов’язково має бути негайна реакція. Якщо коротко, вплив був і на ухвалення рішень Конституційним судом, Вищою кваліфікаційною комісією суддів та Вищою радою правосуддя, вплив на міністерства, відомства та Державне бюро розслідувань», — зазначив Горбатюк.

Керівник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник наголосив, що це не просто втручання в роботу суддів, це фактично використання правових повноважень судді в неправосудний спосіб.

«Це загроза національній безпеці», — сказав Ситник.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини