Горіховий Спас-2018: прикмети свята, традиції та гадання

2503

Третім Спасом або Горіховим Спасом називають перенесення з Едеси до Константинополя однієї з найбільших святинь християнства – Нерукотворного образу Ісуса Христа. Православна церква відзначає свято щорічно 29 серпня.

Про історію, звичаї та традиції свята 29 серпня – Горіхового Спаса-2018, а також про головні прикмети і ворожіння в цей день пише сайт Сегодня.Lifestyle.

Сенс свята Горіхового Спаса-2018

За легендою, хворий на проказу сирійський цар Авгар Ухамо попросив Ісуса позувати придворному художнику Ананію. Але зробити портрет не вдавалося, тому що лик сяяв неземним світлом. Тоді Христос підніс до обличчя полотняний обрус-рушник, і на ньому відбився його образ. Чудодійна святиня допомогла царю вилікуватися. Її встановили на міських воротах Едесси.

Це свято також називають Спас на полотні або Горіховий Спас – дозрівають горіхи, їх несли святити до церкви. Хороший урожай горіхів – на снігову, морозну зиму. У церкві освячували льон, прядиво та полотно, які використовували при лікуванні хвороб і ворожінні.

Ворожіння на Горіховий Спас 29 серпня

Традиційно на Третій Спас дівчата ворожили на горіхах – зривали їх з дерева. Якщо плід стиглий – до любові. Недозрілий – варто чекати важливої новини. Гнилий – до біди. Гіркий горіх – до проблем у стосунках. Якщо вдалося знайти два зрощені горіхи – це до везіння. Їх потрібно зірвати лівою рукою і покласти в гаманець. Тоді будуть водитися гроші.

Прикмети на Горіховий Спас-2018

За деякими прикметами судили про те, якою буде зима. Якщо журавлі потягнулися на південь, значить, зима буде ранньою. А спека, що почалася в цей день, свідчить про те, що в другій половині вересня буде холодно і дощитиме. Гарна погода 29 серпня – запасів вистачить на всю зиму, оскільки вона, за прикметами, буде короткою.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини