Година куріння кальяну шкодить організму, як 100 викурених сигарет – Супрун

28625

Кальян більш небезпечний, ніж сигарети, хоча багато хто вважає його менш шкідливою їм альтернативою. В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зазначає, що година паління кальяну шкодить організму, як 100 викурених сигарет.

За її словами, під час куріння однієї сигарети курець вдихає 0,6 л диму, в той час як курець кальяну за один сеанс кальяну вдихає 74.1 л диму – пише ТСН

Очільниця МОЗ розповіла, що дим кальяну містить канцерогенні речовини, важкі метали, чадний газ та інші небезпечні сполуки, які в тому числі притаманні диму цигарок. Також внаслідок спалювання вугілля виділяється оксид вуглеводню. Люди, які вживають кальян протягом півгодини, отримують велику дозу чадного газу, який спричиняє нестачу кисню в організмі — гіпоксію.

Окрім того, дим кальянів містить токсичні речовини, які також можуть спричиняти рак легень та інші види раку, серцево-судинні та респіраторні захворювання.

Навіть одна “сесія” куріння кальяну підвищує частоту серцебиття, середній артеріальний тиск та індекс збільшення аорти, і у підсумку це призводить до артеріальної жорсткості.

Супрун також зазначає, що куріння кальяну, як і сигарети, викликає залежність, адже в кальянній суміші також присутній нікотин.

Окремо очільниця МОЗ повідомила, що діти, народжені в жінок, які під час вагітності часто курили кальян, мають вищий ризик розвитку респіраторних захворювань. А також можуть народжувати з меншою вагою, ніж діти некурців.

“Навіть якщо курити безтютюновий кальян, уникнути шкоди для здоров’я не вийде. Людині небезпечно вдихати будь-які продукти згоряння, навіть ароматизовані. Курці кальяну зазвичай затягуються глибше, ніж курці сигарет — токсичні речовини потрапляють у нижні частки легень, що підвищує ризик розвитку важких респіраторних захворювань”, – написала Супрун у Facebook.

Ще одна шкода від куріння кальянів – передаючи трубку між різними людьми, можна підчепити туберкульоз, гепатит А, грип, герпес та інші інфекції. Пасивні курці також під загрозою – вони вдихають не лише тютюновий дим, а й продукти згоряння.

Супрун нагадала, що куріння кальяну в закладах харчування є порушенням законодавства, адже з 2012 року в Україні заборонено курити кальяни у громадських місцях. Якщо у закладі харчування курять кальян, відвідувач може написати зауваження у книгу скарг та пропозицій, поскаржитися адміністратору або написати скаргу в Державну службу з питань безпечності харчових продуктів.

Курити сигарети (звичайні та електронні) і кальяни також заборонено на зупинках громадського транспорту, на дитячих майданчиках, у підземних переходах та під’їздах будинків.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини