Гетьманська столиця і розкішні особняки: мальовничі місця України для ідеального відпочинку

2359
Фото: Для багатьох туристів мальовничий парк в Буках - справжнє відкриття (foto.ua)

Тур вихідного дня з Києва – прекрасна можливість дослідити Україну

Вихідні, хоч і короткі – прекрасний привід побачити нові місця та отримати нові враження. Подорож вихідного дня для цього відмінно підходить, пише Styler.

Тим, хто вже побував на травневих у Львові або Одесі, напевно захочеться побачити й не такі відомі, але при цьому дуже цікаві пункти на карті нашої країни.

Тур вихідного дня з Києва – для тих, хто хоче побачити максимальну кількість цікавих місць за невеликий проміжок часу, коли в запасі – всього один або два вихідних дні.

Ми підібрали для вас кілька напрямків з Києва до місць, які знаходяться не дуже далеко від столиці.

Особняк родини Суслових у селі Буки

Коли багато хто з нас чує про Буки, то практично відразу згадує знаменитий Букський каньйон в Черкаській області. Але сьогодні розповімо вам про ще одні Буки – село на Київщині. Село розташовується на південь від Фастова і являє собою дуже цікавий населений пункт. Розкішний особняк родини Суслових, сучасних магнатів-меценатів, вважається його основною визначною пам’яткою.

Парк складається з двох частин: храмового комплексу з фонтаном і самого ландшафтного парку. Вхід на територію парку – безкоштовний.

Однак у деякі куточки можна потрапити тільки з екскурсоводом. Що і радимо зробити, адже тоді ви почуєте безліч цікавих історій про це місце!

Фото: Для багатьох туристів мальовничий парк в Буках – справжнє відкриття (foto.ua)

У парку споруджено навіть міні-ГЕС, яка зовсім не заважає, а, навпаки, органічно вписана у місцевий ландшафт. У майбутньому в селі планують побудувати каскад невеликих ГЕС, щоб забезпечувати електроенергією увесь Сквирський район.

Фото: З порога храмового комплексу туристи потрапляють на центральну площу з квітучою алеєю (falkoner.livejournal.com)

Церкви і дзвіниця, веслування і звіринець, скелі і затишні альтанки чекають туриста в Буках. Це місце чудово підійде для сімейного відпочинку.

Батуринська цитадель і палац графа Розумовського

Чернігівська область, що межує з Київською – просто джерело цікавих місць! Наприклад, тут розташовується знаменитий Тростянецький дендропарк з безліччю рідкісних рослин, село Качанівка з розкішним палацом та Сокиринці з палацом роду Галаганів.

Фото: Цитадель Батуринської фортеці (Олег Божко)

Сьогодні ж пропонуємо відвідати інше не менш цікаве місце Чернігівщини – гетьманську столицю Батурин.

Тут знаходяться одразу кілька відомих на всю країну пам’яток: дерев’яна цитадель Батуринської фортеці, палац графа Розумовського та кілька церков.

Фото: Цитадель повністю відновили буквально “з нуля”, дотримуючись оригінальних схем і малюнків (Олег Божко)

Батурин без перебільшення можна назвати містом-музеєм. Це місто (а раніше – селище міського типу) відоме як резиденція гетьманів Лівобережної України Івана Самойловича, Івана Мазепи та Дем’яна Многогрішного.

Більшість пам’яток Батурина входять в комплекс заповідника “Гетьманська столиця”.

Фото: Цитадель повністю відновили буквально “з нуля”, дотримуючись оригінальних схем і малюнків (Олег Божко)

Мабуть, усі мешканці Батурина знають про подію, що сталася тут у 1708 році: у той час московські війська під командуванням Меншикова захопили Батурин і повністю зруйнували і саме місто, і оборонну фортецю.

Фото: Батурин відомий як резиденція гетьманів Лівобережної України (Олег Божко)

Це була страшна сторінка в історії міста! У Батурині варто замовити екскурсію, і вам розкажуть про це більш докладно.

Славу туристичного міста Батурина повернули під час президентства Віктора Ющенка.

Фото: Розкішний палац графа Розумовського (Олег Божко)

При його президентстві тут відновили більшість зруйнованих раніше об’єктів. Завдяки цьому місто знову ожило, і сюди потягнулися туристи.

Фото: Розкішний палац графа Розумовського, вид з тильного боку (Олег Божко)

Особливо влітку тут приємно прогулятися, оглянути всі визначні пам’ятки, а потім вийти до річки Сейм і замовити собі ситний обід в одному з закладів.

Затишне місто Коростень з мальовничим парком

Для багатьох туристів Коростень стає приємною несподіванкою: це дуже затишний і красивий місто, у якого є дуже цікаві історичні місця. Вони просто потребують реклами.

Місто знаходиться в Житомирській області, приблизно в 165 кілометрах від Києва на річці Уж, через яку тут прокладено кілька мостів. У тому числі – залізничний.

Фото: Мальовничі краєвиди на річку Уж в Коростені (Олег Божко)

Коростень – одне з найдавніших міст України, яке раніше носило назву Іскоростень.

Побувати в стародавньому місті, прогулятися мальовничим парком і побачити місця, які пам’ятають легендарних древлян, саму княгиню Ольгу та князя Мала – прекрасна ідея для маршруту вихідного дня.

Фото: Коростень – затишне місто, яке варто відвідати (Олег Божко)

Місто славиться дерунами – своєрідною “родзинкою” Коростеня. До речі, тут є і пам’ятник деруну. Також місто відоме сучасним виробництвом фарфору і древньою історичною спадщиною, тісно пов’язаною з древлянами.

У Коростені також знаходиться мальовничий парк імені Островського. У парку є гранітний каньйон, а деяким кам’яним брилам, як стверджують, налічується пара мільярдів років. Навесні і влітку видно, що в парку на березі річки люди люблять засмагати, або ж влаштовують невеликий пікнік.

Фото: Князь Мал для Коростеня та його околиць – знаменита історична фігура (Олег Божко)

В мальовничому парку імені Островського є фонтани, ресторани, безліч пам’яток, альтанки і акуратні і доглянуті клумби: для сімейного відпочинку – просто ідеальне місце!

Також всього за 10 грн благодійного внеску можна потрапити до військово-історичного комплексу “Скеля”. Цей підземний військовий об’єкт Коростеня, який був зведений в граніті у 1913-1915 роках, був одним з найбільш секретних комплексів сталінської епохи.

Фото: Пейзажі Коростеня, вид на річку Уж (Олег Божко)

Масштаби і якість виконаних робіт у цьому комплексі вражають, а от точне призначення самого об’єкта залишається загадкою. Деякі експерти називають цей підземний комплекс не інакше, як “бункер Сталіна”.

Розкішна Ковалівка – “українська Швейцарія”

Це село у Васильківському районі Київської області засноване в далекому 1501 році. Знаходиться село в 65 кілометрах від Києва. Втім, не тільки його давня історія приваблює сюди туристів. На Ковалівку їдуть подивитися як на “зразково-показове” село по-справжньому європейського рівня.

Свого часу у розвиток інфраструктури та благоустрій Ковалівки вклали величезні суми грошей, і зараз місцеві ландшафти радують око туриста.

Фото: Один із символів розкішного села Ковалівка – “Годинник вічності” (ukrainaincognita.com)

Ідеальні дороги, розкішні клумби, чисті подвір’я, економне освітлення на вулицях, затишна і чиста водойма – все це робить Ковалівку “українською Швейцарією”.

Центральна частина села колись була споруджена і реконструйована на кошти колишнього губернатора Київської області Анатолія Засухи.

Фото: Ковалівка – село з практично ідеальним благоустроєм (i.obozrevatel.ua)

У 1996 році тут побудували церкву Різдва Пресвятої Богородиці. Цікава також мальовнич водойма, через яку можна перейти по мосту з вишуканими візерунками.

Судячи з відгуків туристів, у Ковалівці дуже хороший сервіс, і багато місця спроектовані не гірше, ніж це робилося би на приватних базах відпочинку.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини