Героїчно: На Хмельниччині чоловік витяг з-під криги двох хлопчиків

1296

Але без сторонньої допомоги сам уже не ладен був повернутися на берег.

У селі Улашанівка на Хмельниччині одразу кілька випадкових свідків кинулися витягати з-під криги двох братиків. Але поки рятували хлопчаків, допомога знадобилась і самим дорослим рятувальникам, повідомляє ТСН з посиланням на сюжет.

Свою звичайну прогулянку селом два брати Житовози цього дня вирішили зробити цікавішою – пройтися серединою ставка. “Звідти, а потім сюди дойшли і там впали. Ну, він так казав, що він міцний лід. Меньший старшого вчить”, – кажуть діти. Бабуся 8-річного Ульяна і на рік старшого Микити пильнує за онуками, коли мама на роботі. “Що я їм можу сказати? Я їм казала, кажу і буду казати: не лізь!”, – говорить вона. Але заборона на дітей не подіяла – коли чимчикували ставком, крига тріснула і обоє шубовснули під воду.

“Вийшовши сюди, я поглянула туди і побачила, що там ніби здалеку погано видно, але щось таке барахталося на середині десь річки”, – розповіла працівниця Улашанівської амбулаторії Катерина Смичок. Невідомо, чим би закінчилася ця історія, якби пані Катерина не вийшла на ґанок амбулаторії, бо інших людей біля ставка не було. Рятувати потопельників вибігли жінки-медики та чоловік, що був на прийомі. “За ним я, за мною Катя, всі ми побігли, хто в чому був! Я була в халаті, в шльопанцях. Володя на ходу роздягався”, – розповідає акушер Улашанівської амбулаторії Людмила Нестерук.

Пацієнт-гіпертонік посеред прийому кулею вилетів з амбулаторії. “Встав і побіг. Дійшов до берега, роздягнувся, скинув куртку, светр, наступив на лід, провалився, ліг, поповз”, – розповів житель села Улашанівка Володимир Уткін. Він у самих штанах та капцях повз по кризі попереду, а за ним те саме робила акушерка в халаті. “Володя дітей викинув на лід. Вони поповзли, а потім вже я йому кинула палку цю і так помаленьку – крига провалювалася, але ми справилися”, – каже Людина Нестерук.

Саме з порятунком рятівника і виникли проблеми. Вага чоловіка 110 кілограмів, зріст 180 сантиметрів. Як тільки Володимир намагався виповзти на кригу, вона ламалася, і чоловік знову опинявся у воді. Жінки намагалися витягти його з допомогою палиці та драбини. “Постелили, щоб вже цього мужчину витягнути, бо діти легші, вони вийшли по льоду”, – каже Катерина Смичок.

Тепер брати Житовози ручкаються, як дорослі, з Володимиром Уткіним і стримано дякують своєму рятівнику. “Спасибі, що спасли”, – кажуть вони. “Дякую, слухайтесь бабусю”, – радить рятівник.

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини